are you lost?

26. srpna 2017 v 17:20 | not alienee, just guide
Ztratili jste se a nevíte kudy dál? Dovolte mi, abych vás tady trochu provedla...

Chcete-li si počíst nějaké ty obyčejné, deničkoidní žvástíky z mého života - života plného věčného nostalgikování, trapasů, příhod z toulek s přáteli, dobrodružnými výpravami mezi regály v knihkupectví, útěky před divočáky a historky ze zlatých dětských let, či jen vylévaní srdíčka... Tudy, prosím.

*pozn.: Rubrika je vhodná pro sebekritické lidi a pochybující lidi - vždy vás totiž ujistí, že oproti autorovi, jste naprosto duševně v naprosto pořádku a rozhodně nejste větší trotl.
Tady trochu zvážníme. Tohle místo je pro myšlenky a úvahy. Uvařte si kafe nebo čaj, nasaďte přemýšlecí výraz a vstupte dál.

*pozn.: I trotlové jako zdejší autor mají občas potřebu restartovat mozek, vytáhnout ho z lebky a mírně jím protřepat (pokud to nepomůže přijde na řadu pád typu "ups, to jsem ale nešika"), čímž se najdou vhodné spoje, aby onen trotl mohl chvíli uvažovat, filozofovat a konspirovat... tudíž by bylo ideální rozpoutat i nějaké to polemizování v komentářích. Kdo napíše do komentu svůj názor, souhlas, nesouhlas, dostane zlatého bludišťáka, za potěšení neustále zmiňovaného trotla.
Netflix popisuje tento jejich pojem jako zhlédnutí celé seriálové série hned na posezení a jako výmluvu pro výhýbaní se společnosti. Ale nad každou hlavičkou, která vysedává u seriálů častěji než je zdrávo, visí další otázky. Je to nemoc? Je to droga? Je to psychologie davu? Nemůžeme si být jistí. Ale jedna věc jistá je - ačkoliv nás sledování seriálů může sežrat za živa… milujeme to a necháme se sežrat dobrovolně "Můžete začít od srdce".
Jste-li fanouškem seriálů/seriálu nebo hledáte doporučení seriálu... Vítám Vás ve svém seriálovém chrámu.

*pozn.: Pokud jste v této branži noví a zalíbí se Vám některý ze seriálů, autor neručí za vaši bolest, slzy, promarněné večery/dny/týdny/měsíce, uzavření před realitou a socializací, či případnou schizofrenii.
Hledáte-li také nějaké filmy, snad se budete cítit dobře v této rubrice. Můžete si vybrat mezi movies, kde najdete vlastně jakékoliv filmy (fantasy, sci-fi, psychologické, indie, tarantinovky...), které ovšem nespadají pod rubriku horror movies (kde narazíte na seznam mých zhlédnutých hororů a různé tematické doporučovačky hororových filmů) nebo marvel & dc (komiksovky v dnešní době holt letí a jsou to zlatá léta pro nás odvěké fanoušky).

*pozn.: Toto je mírumilovné místo. Prosím, žádné hádky, jestli je lepší Marvel nebo DC, žádné "ewww, ten horor je starší než moje babča".
Yo, děcka, sednout na zadky a hezky do půlkruhu, ať na vás tetička Alienee pěkně vidí. Zhasnout světla. Tetička Alienee vám povypráví nějaké ty legendy (tak co, děcka, říkala jsem vám už něco o Kuchisake Onna?), zavede vás na zajímavá místa (co třeba takhle Ostrov panenek?), povykládá vám o nějakých těch událostech (tehdá se jich na horu vydalo deset... hádejte kolik se jich vrátilo?), no a občas vám třeba bude i vyprávět o známých lidech (Jó, pan Holmes a ten jeho hotel...)

*pozn.: snad není třeba dále komentovat
Tohle místo je věnováno věcem, které člověka pohladí na duši, nebo z jeho duše vyjdou.
I read... - kvalitní kniha dokáže zlepšit náladu, vyvolat v nás nekonečnou škálu pocitů a hlavně nás může ukrást přímo z našeho čtenářského místečka až do hlubin děje. A nikdy není na škodu popovídat si o knihách nebo zrovna konkrétní knize, no ne?
...and I write - velmi výjimečná záležitost, vskutku. Ale možná, jenom možná, si zde jednou za dlouhý čas budete moct přečíst i nějaký ten výplod mé duše. Pokaždé se jedná o velmi amatérskou záležitost, která nikdy není zveřejněná ze stydlivosti a pocit hanby za sebe samotnou, ale s takovými pocity by se mělo bojovat.
mélomania - co bychom si počali bez hudby? V hudbě nalézáme pochopení, emoce, snažíme se za její pomocí vybudovat si nebo podpořit konkrétní náladu (já to tak dělám pořád "Hm, mám až podezřele dobrou náladu, jdu si pustit pořádný depkařiny, yey!"). Prostě bez hudby by to nebylo ono, na tom se snad všichni shodnem..?
doodles - doslova čmáranice. Když se budete chtít uchechtnout nad nepovedenými pokusy portrétů, jste vždy vítáni.

pozn.: Během čtení nebo prohlížení autorčiny vlastní tvorby hrozí: odumření mozkových buněk - nejedná se však o tak ohromné množství odumřelých buněk, jako během sledování českého seriálu jehož-jméno-nesmíme-vyslovit; vypadnutí očních bulev - doporučení: sklíčka brýlí zvládnou udržet bulvy v důlcích, pokud nenosíte brýle, mějte alespoň po ruce dvě skleničky s mírně studenou vodou pro úschovu vašich očí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ami Ami | E-mail | Web | 27. srpna 2017 v 13:11 | Reagovat

Nogitsune je späť. :33 A s novou prezývkou Alienee. A čo tak Aliee? Nie, nebudem ti to przniť ak nechceš. ;3 Zaujímalo by ma, prečo si si zmazala blog, ale ak o tom nechceš písať tak nemusíš. Hlavne že si späť. ^.^/

2 alienee alienee | Web | 27. srpna 2017 v 14:50 | Reagovat

Je zpět a znovu ohrožuje nebohé lidi svým blogem! xD Ami, ty mi vždycky můžeš říkat jakkoliv :D
Blog jsem sice nesmazala, jen jsem se přestěhovala, protože bych se jinak k psaní nedokopala a potřebovala jsem nový start a všechno xD
Moc ráda tě tady vidím, chyběla jsi mi! :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama