bell witch

3. září 2017 v 19:55 | a1ienee |  auntie alienee's good night stories

V krásný chladný večer jako je dnes, je nejvhodnější zachumlat se do peřiny s teplou kávou nebo čajem... zhasnout světla a ponořit se do ticha a tmy a přečíst si nějaký good night story.
Když jsem se tak od malička prohrabávala tajemnými případy, historkami a děsivými legendami, tak by se u mě nějaké ty good night stories snad i našly...
Máte-li tedy zájem, sedněte si tady do tmy se mnou a povíme si o Bellově čarodějnici...
Rok 1817, Adams, Tennesse. Už je to třináct let, co si zde na farmě poklidně žije rodina Bellových - John, jeho manželka Lucy, dcera Betsy a dva synové.

John Bell zrovna kontroloval kukuřičné pole, když si všiml podivného zvířete, co mezi jejich kukuřicí sedělo. Zpočátku to mohlo vypadat jako pes... jenže hlava nepatřila psovi. Byla to hlava králíka (často se taky tvrdí, že viděl černého psa, Smrtonoše). Zděšený z tohoto výjevu, John na podivné zvíře několikrát vystřelil. Zvíře zmizelo a John na něj zapomněl, tak jako všichni zapomínáme na nedůležité okamžiky.


John ani nemohl tušit, že by ta kratičká příhoda s psovitým zjevením na poli mohla znamenat začátek celého řetězce gradujících událostí.

Ještě ten den, hned po večeři se poprvé přidalo bušení. Na dveře. Na stěnu. Zatím pouze zvenku dřevěného domu Bellových.

Každým dnem navývalo bušení na síle. John Bell i jeho synové často vybíhali ven, aby přistihli při činu... koho? Mohl to být kdokoliv, mohl to být pouhý lump, který nemá nic lepšího na práci, než strašit farmářskou rodinu. Ale samozřejmě - viníka nikdy nechytli při činu. Děsivé zvuky zvenčí pokračovaly, zoufale se snažíc dostat dovnitř.

A to se podařilo.

Po nějaké době se děti začínaly vyděšeně probouzet uprostřed noci za zvuků... krys? Ano, to přece musely být krysy, ohryzávající sloupky postelí. Jenže brzy je vyděsilo něco, co se tentokrát nedalo svést na krysy. Pokrývky dětí se samy odkrývaly. Samy?

Domem se ozývaly zvuky, jako tahání řetězu, nebo další bušení. Rodina raké začala slýchat zvuk poobný pískání. Časem pískání přešlo v nesrozumitelný šepot, který zanedlouho přešel ve srozumitelnou řeč staré ženy. Občas se úvádí, že rodině vyhrožovala, proklínala je a křičela.

Bellovic nezvaný návštěvník se choval jako typický poltergeist. Krom zvukového teroru, projevil určité... ehm nesympatie... vůči Betsy. Neviditelná síla mladou Betsy tahala za vlasy, fackovala ji a zanechávala po sobě rudé otisky ruky, škrábance a modřiny. Před očima její matky, Lucy, házela neviditelná síla s Batsy po pokoji.

S šílenstvím okolo domu se rodina Bellových svěřila sousedům. Příběh Bellových se dostal na veřejnost a krom místních se přijížděli přesvědčovat o pravdivosti příběhu i lidé z okolních měst.Čas plynul, strašení neustalo. Bellovi i zvědaví návštěvnici nadále slýchali i vídali děsivé věci. Někteří se dokonce neotáleli ducha samotného zeptat na jeho identitu.

Udájně se nejprve poltergeist představil jako čarodějnice. A bylo tu i jméno. Mnohé výpovědi se shodly na jménu Kate Batts. Naše čarodějka, nebo korektněji spíš její duch, se ani netajila svými záměry - překazit zasnoubení Betsy a zabít Johna Bella.

Veškeré psychické mučení rodinny Bellových trvalo tři roky. Celý shled událostí, co se odehrávaly v domě, všechny ty zvuky, hlasy, terorizování rodiny a obzvláště Betsy a Johna... všechno to ukončila neobvyklá událost.

Je nespočet případů s poltergeisty. Pravých i vymyšlených. Ale případ Bellovy čarodějnice je jedním z mála - ne-li jediným - kdy byl člověk zabit duchem...

John Bell upadl do kómatu a hned druhý den ráno (20. prosince.1920) zemřel. Jeho rodina našla ve skříni podivnou lahvičku s tekutinu. Jeden ze synů zkusil dát tuto tekutinu kočce. Kočka zemřela.


Než se rodinka vydala ke krbu, aby jed vhodili do plamenů, údajně se vítězoslavně ozvala čarodějnice, aby se hrdě přiznala k otrávení Johna Bella.

John byl mrtvý. Betsy zrušila zasnoubení. Duch Kate přestal rodinu obtěžovat, ale nikdy nezmizel úplně.

Prý, dlouho po tom všem, navštěvovala jednoho z Bellových synů. Nikoliv však ve zlém - vedli spolu dlouhé konverzace.

Sice toho o Kate moc nevíme, teorie jsem různé - mohla to být sousedka,
mohla dřív bydlet přímo v domě, mohla to být
skutečná čarodějka - alespoň pro ty, co si takovou možnost jsou schopni připustit, mohla to být pouze žena obviněna z čarodějnictví. Nemáme ani odůvodnění pro výběr jejich obětí. Víme jen, že ačkoliv je to legenda, která může být do jakékoliv míry uplácána do různých forem a může se rozcházet v informacích... stále se jedná o pravdivou a potvrzenou událost. Událost, která dodnes děsí lidi a prý se probírá i v některých amerických školách jako součást historie.
Ještě dnes se lidé vydávají do malé jeskyně poblíž Bellovy farmy, s níž byla čarodějnice nějak spjatá. Natěšeně jeskyni navštěvují a touží po něčem, co by jim dokázalo pravdivost legendy. Z jeskyně mnohdy vycházejí s husí kůží a roztřesenou rukou si mohou v zápisníčku odškrtnout cíl 'setkat se s duchem'.

Bellova čarodějnice byla inspirací pro knihy i filmy, ať už se týkají přímo případu Bellovy čarodějnice, nebo jsou jen částečnou inspirací jako například Blair Witch Project.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ┼Eleanore Samanthe Lune┼ ┼Eleanore Samanthe Lune┼ | Web | 14. září 2017 v 13:02 | Reagovat

To je velmi zajimave to jsem nevedela

2 Siren Siren | E-mail | Web | 24. září 2017 v 15:30 | Reagovat

A beztak to byla čarodějka :D jasný že jo !

3 Ami Ami | E-mail | Web | 25. září 2017 v 11:21 | Reagovat

Prečo im chcela prekaziť zásnuby? Vyšinutá čarodejnica. XD
Je fakt málo prípadov, kedy duch zájde tak ďaleko a zabije niekoho. OwO

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama