drawing | ragnar lothbrok

22. října 2017 v 18:05 | alienee |  drawings
Něco mě strašně táhne na sever. Ke krásné přírodě, zajímavé historii a ještě zajímsvější mytologii. Seriál Vikings jsem si tedy okamžitě naprosto zamilovala - při prvním pohledu. Stějně tak i Ragnara. Travis Fimmel ho zahrál neuvěřitelně. Ragnarovo charisma, touha po vědění, zvídavost, odhodlanost a otevřenost novým věcem... A Ódine! Ty jeho proslovy! Ty mám nahrané jako mp3 soubory a zařazené do některých svých hudebních playlistů, protože se jich nemůžu nabažit a občas prostě potřebuju nějaký ten ragnarovský motivační proslov, abych se vůbec vyhrabala z postele a doplazila do školy.
Bylo tedy jen otázkou času, kdy se Ragnar stane mou další obětí...Kreslení Ragnara byl dlouhý a málem prohraný souboj. Málem jsem to vzdala hned, když jsem poprvé v životě zkusila kreslit vousy. Trvalo několik dní, než jsem se s novou energií na kreslení vrhla. A vousy byly na světě! Pokračovala jsem dál... jenže jsem se dostala k mé věčné slabině - vlasy! No a tehdy jsem kresbu odložila s cílem vyhodit ji hned druhé ráno do koše. Hlava mě třeštila, když mi začal jeden mozkomor našeptávat, že jsem Ragnara takhle zklamala. Zradila!
Ano... problém je v tom, že krom reálných lidí, mě občas napadne i pocit, že zklamu i seriálové postavy (přestože tady Ragnar je založen na severských legendách), až tak zle na tom jsem.
Na druhý den ráno jsem samozřejmě projevila slabost a nemohla jsem to vyhodit.
Několik týdnů se mi nedokončený Ragnar válel na poličce. Kdyby lidé nezačali mít otázky, kdy Ragnara přidám na instagram, nejspíš by tam ležel dodnes. Díky těm lidem jsem se pustila do boje znovu a Ragnara konečně dokreslila.


Musím poznamenat, že to byla mnohem větší piplačka, než jde podle rozmazané fotky vidět. A stejně jsem z toho strašně zklamaná, protože přesto kolik nervů mě to stálo, vypadá můj Ragnar... takhle. Nepřesně, odbytě a hlavně mrtvě.

Možná jsem ho dokreslila tím se vyhla prohře... ale výhra to taky nebyla. Hned, co jsem odložila tužku, zoufale jsem do polštáře zvolala, že vikingy už nekreslím - moc vousů a vlasů. Teda, přes ten polštář to muselo znít spíš jako mordorská vorvaň než česky mluvící osoba. I tak se to počítá jako slib, co jsem dala sama sobě.

A taky je to slib, který s radostí poruším.

S čmáraničkami vikingů jsem ještě neskončila. A nedám si pokoj, dokud nenakreslím Ragnara, se kterým budu spokojená. To víte, no. Ragnar by to taky nevzdal.


Ono to u každé kresby musí znít, že se strašně hejtím a doufám, že mi to lidi vymluví. Tak to není. Akorát všichni mají strašně kladné názory a někteří známí moje kresby občas až obdivují a já na nich nevidím prostě nic tak výjimečného. Jen kreslím obličeje svých oblíbených postav/herců. "Portrétuju". Kdybych alespoň uměla nakreslit něco pořádného z hlavy. Nebo kdyby ty "portréty" vypadaly živěji. To je jen samé kdyby. A díky toho "kdyby" vyzdvihávám spíš negativa mých kreseb, nebo to, že se nevypadají tak, jak jsem doufala, že budou vypadat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katka Ink Katka Ink | Web | 22. října 2017 v 18:26 | Reagovat

Tá kresba je prekrásna! Si naozaj nadaná. :)

2 alienee alienee | Web | 22. října 2017 v 19:26 | Reagovat

[1]: taková slova si nezasloužím, ale moc děkuju :)

3 Siren Siren | E-mail | Web | 22. října 2017 v 21:15 | Reagovat

Je to nádherný! Achjo kdybych alespon z poloviny uměla kreslit jako ty tak bych si asi pískala. Ale já jsem na kreslení strašně líná :D dříve to bejvávalo! Proboha kde jsou ty časy kdy jsem si čmárala komixy a anime a krajinky atd... :D ale portréty? No to byl hnus když jsem se o něco pokusila to fakt nešlo.
Jinak jsi mě navrtala takovou myšlenku do hlavy, že bych se konečně mohla kouknout na ten seriál. No snad až budu mít čas.
A ještě jednou ! Seš šikula ! Fakt :) . Nevidím tam bohužel žádnou chybu :D ! A ty vousy :33 miluju vousy.

4 alienee alienee | Web | 23. října 2017 v 5:45 | Reagovat

[3]: Ani si nemysli, že já bych dokázala nakreslit právě ty komiksy a anime... to vůbec :D A hlavně ty komiksy bych chtěla umět kreslit!
Ale, i ty portréty by šly.
No tak to doufám, že jsem tu myšlenku navrtala dostatečně dobře, aby ses fakt koukla :D zamiluješ si seriál i postavy :3 aspoň doufám :D
Tak děkuju! Ono by to možná na ty chyby chtělo kvalitnější fotku, pak by to vypadalo úplně jinak :D Anooo vousy vousy vikingské vousyyy, miluju ♥ - jen během kreslení bych vzala ten pomyslný holící strojek a poslala je do horoucích pekel >_<

5 Keiji Keiji | Web | 23. října 2017 v 8:35 | Reagovat

Waaaa~
Nemohla bych to vystihnout líp. Taky mám postahované některé proslovy a poslouchám je na cestách! *u*) Ragnar mě úplně okouzlil, a celá ta dějová linie týkající se Bohů, kdy on byl postupem času jediný otevřený jiným názorům... a nakonec si udělal názor svůj. A-ten-přízvuk. Achjo. :')

Tvá kresba je... sakra, tohle potřebuje nějaké neobyčejné slovo.
Ódinovská!
Haha, ale fakt, zahlédla jsem to včera na insta a skákala radostí a pak mě popadla chuť kreslit a musela jsem běžet to udělat, než to přejde. :D (Jsou to prchavé okamžiky, které když neuchopím, tak se nevrací!)
Ty vousy jsou naprosto božské a vlasy taky, věřím, že to byla makačka, ale nemáš jediný důvod o nich pochybovat! :) Všechno to stínování a propracování je skvělé, obdivuju to ucho (to, co se děje uvnitř ucha za zohýbání je hrozně těžké vyobrazit! :D) a opřené rty, prsty, vzor na límci...

Hele, chápu, že se cítíš, že neprovádíš nic extra. Ale projíždělas někdy třeba deviantart, co tam lidi přidávaj za paskvily, které prostě nedokážou podle obrázku překreslit k světu a pak se tam nad tím rozplývaj? (překreslování je o hodně těžší ve správné vyobrazení anatomie) To, co tvoříš ty, zabírá bez nadsázky určitě kolem deseti hodin soustředených tahů tužky, které prostě stojí za ocenění. Navíc, když kreslíš něco, co máš ráda. A vypadá to pak skutečně!
A ano, živě! (Tak jo, možná trochu víc lesku do oka by mu přidalo na jeho živosti... ale to taky záleží, odkud jde světlo. :D)

6 alienee alienee | Web | 23. října 2017 v 20:26 | Reagovat

[5]: Anoo *q*
Musím přiznat, že nakonec jsem se v těch Ragnarových vnitřních rozporech s náboženstvím kapku ztratila a myslím, že to můžu použít jako výmluvu po shlédnutí všech dílů znova... ne? xDD
Ódinovské? No dobře, tak teď už jsem červená jak rajský protlak. Děkuju :3
Snad nevadí, že jsem tě hned začala na ig sledovat... občas musím děsit lidi :D A doufám, že se tě ta tvořivá chuť ještě drží!
Takový rozbor tady... už jsem fakt rudá až za ušima :D Rozhodně ten lesk do očí by to chtělo! A taky se strašně bojím přitlačit na tužku, tak ty kresby jsou vždycky jen tak šedivě mázlé.
Na území deviantartu jsem se dostala jen chvilkami a pokaždé jsem natrefila spíš na tu opravdu krásnou a vymakanou část :D
Hele, neplánuješ taky nějaké ragnarovské inspirační proslovy? Klidně bych si koupila tvoje cédéčko, protože už jen čtení takových slov ve mě budí... život revolučního rázu, na to jaká mrtvolka jsem... :D

7 Keiji Keiji | Web | 23. října 2017 v 22:36 | Reagovat

Chvilkama jsem se taky ztrácela, ale hltala jsem tu konkrétní náboženskou dějovou linii natolik, že jsem se snažila držet notu. :D A byla jsem posedlá Athelstanem! :D Fakt dost. Přítel trochu žárlil. Haha, a pak se z něj stal Ragnar :'D (Tím chci říct, že se rozhodl si narůst stejný vous a stejný cop se stejným střihem... to mi udělalo takovou radost! Teď si kolikrát připadám, že kráčím vedle Ragnara! :D i když ten copánek je ještě směšný, je to teprve pár měsíců :D)

Ten insta vůbec ne, byla jsem fakt šťastná! :D Moc ráda za to. :)
Spíš se divím, že já jsem tě nevyděsila. :D jak jsem tu nalítla a začala psát dlouhý vlezlý komentáře a tak. :D Moje specialita, takhle přepadávat. :D

A vůbec není zač! Talent si chválu a opěvování zaslouží! :D (Já teda ráda rozdávám i nějakou tu - snad konstruktivní :D - kritiku, ale tentokrát jsem nenašla nic, až na ten lesk v očích. :D Jo, trochu víc bys asi někdy přitlačit mohla, ale když jsem viděla tvé jiné kresby, které nebyly tak jemně provedené jako Ragnar, myslela jsem, že je to schválně a přišlo mi to úplně v pořádku. :) )

8 alienee alienee | Web | 26. října 2017 v 10:12 | Reagovat

[7]: Athelstan byl skvělý! Já spíš celou dobu žrala Ragnara a trochu Bjorna ale Athelstana jsem měla taky ráda, však to ani jinak nešlo :') Mít doma takového Ragnara musí být skvělý pocit! :3 Můj přítel sice není Ragnar, ale stěžovat si nemůžu ♥ akorát kamarád se snaží nahodit ten vikingský styl a celkem se mu to daří :D

To jsem ráda, protože já taky byla šťastná! Vždycky jsem děsně happy, když najdu někoho z blogů na insta nebo ještě lépe v reálu (ale to tu ještě nebylo :D). A za ty nálety jsem vděčná, opravdu zbožňuju tu komunikaci  (protože to je zase v reálu trochu problém xD)

Drž mi palce u dalšího Ragnara! :D Možná za pár let.. :D

9 Natt Natt | Web | 27. října 2017 v 11:47 | Reagovat

I mě něco hrozně moc táhne k severu a seriál Viking už mám hodně dlouho na mém seznamu "To watch", ale stále k tomu není nějak vhodná chvíle, což mě hrozně štve :D
K samotné kresbě - nemám slov. Je vážně překrásná! Sama vím, jak jsou lidé k nakreslení těžcí a tohle je vážně boží! :)

10 alienee alienee | Web | 27. října 2017 v 22:09 | Reagovat

[9]: Doufám, že až ta chvíle nastane, také si seriál zamiluješ :3 krásně se sleduje.
Mockrát děkuju :) nikdy nevím, co napsat... jsou nějaká silnější a výstižnější slova než "děkuju"? Protože by se mi opravdu hodila :D

11 TogoreTheForgotten TogoreTheForgotten | 28. října 2017 v 15:47 | Reagovat

Aliee, to je tak prekrásne. OwO Kým som si to neprečítala, som mala pocit, že je to čiernobiela fotka. Naozaj! :O <33

12 alienee alienee | Web | 28. října 2017 v 20:02 | Reagovat

[11]: Mockrát ti děkuju ♥ :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama