japanesse urban ledends - toilet edition

17. října 2017 v 18:50 | a1ienee |  auntie alienee's good night stories
Jedná se sice o další přesun z blogu minulého, kde jsem článek vydala minulý rok na halloween (což mi připomíná, že
kdybych se nepřestěhovala tady, měl by blog tři roky, wohoo). Původně jsem chtěla napsat o pár náhoných japonských legendách a když jsem si ty legendy tak procházela, narazila jsem na prvek, co se tam objevil vícekrát. Záchody...

Mužská populace se často pozastaví nad jednou celosvětovou záhadou... Proč chodí holky na záchod minimálně po dvou... po třech... po dvaceti? Tahle záhada někdy bývá dramatizována natolik, že vznika
jí meme obrázky, kde žena v restauraci oznámí partnerovi, že si zajde na dámy a společně s ní se zvedne celé ženské osazenstvo restaurace.
Tímto tajemství se také poněkud zabývala J. K. Rowlingová - díky ní jsme přišli na to, že když jde dívka na záchod sama, napadne jí trol, ovládne jí Voldemort nebo bude zakletá.
A co na to Japonsko? Ha! Ti se báli chodit na záchod dřív než Rowlingová...Hanako-san

Školní dámské WC ve třetí patře. Jestli tyhle toalety máte, možná si radši sejděte do druhého patra (hah, to je fuk, pro mě je stejně děsivější chodit kolem hromady lidí do druhého patra).
Legenda spočívá v tom, že jedna japonská žačka spáchala sebevraždu kvůli kruté šikaně - právě na dívčím WC ve třetím patře školy. Abyste Hanako-san potkali na těch specifických toaletách, musíte jí však vyvolat. Třetí patro, dívčí toalety, třetí kabinka. Třikrát zaklepejte.
"Jsi tam Hannako-san?"
"Jsem tu."
Údajně byste měli po vstupu do kabinky spatřit malou dívku v červené sukni. Tohle je ale verzí žáků japonských škol, kteří pověst využívají ke strašení ostatních žáků, nebo jako zkoušku odvahy.

Pak, jako u každé legendy, je tady další verze.
Hanako-san potkáte pouze na dívčích toaletách základní školy. Před půlnocí musí být všechny dveře od kabinek zavřeny a vy musíte na toalety vstoupit mezi jednou až třetí hoinou ranní.
Přijdete ke kabince nejbližší k východu. Zaklepete a zeptáte se:
"Hanako-san, už jsi hotová?"
Pokud se vám nedostane odpovědi, postupně klepete a ptáte se všech dveří, dokud vám Hanako neodpoví.
"Ještě ne."
Gratuluji! Našli jste správné dveře! Teď klepejte a ptejte se dokud vám Hanako nepodá další oznámení:
"Jsem hotová." Dveře se pootevřou a vy teď můžete spatřit dívku se zjizveným obličejem.
Ta tvář pokrytá jizvami se zkroutí do úsměvu. "Našla jsem tě!"
Snad umíte rychle utíkat, jinak vás Hanako vtáhne dovnitř a zabouchnou se za vámi dveře...

Nemohla jsem najít vhodný gif, ale myslím že tady Jack Torrance má vystihující výraz, když se snaží zavraždit svou manželku, co se před ním schovává v koupelně

Aka Manto

A tady se opět vracíme k toaletám...
Ake Manto je další duch, který straší na školních toaletách. Za svého života prý výval neskutečně krásný a neustále ho pronásledovaly obdivovatelky, proto nyní po smrti, skrývá svůj obličej za maskou.

Zatímco sedíte na toaletě (nejčastěji se říká v poslední kabince), zeptá se vás záhadný mužský hlas, zda chcete "Modrý nebo červený plášť?", čímž myslí toaletní papír.
Můžete odpovědět, že chcete červený plášt. Aka Manto vás v tomto případě vážně zranění, mnohdy i zabije, a vaše oblečení se tak zbaví do ruda.
Odpovíte-li modrý plášť, Ake Manto vás bude škrtit, dokud vám obličej řádně nezmodrá.
Jestli si myslíte, že ho přechytračíte tím, že řeknete jinou barvu... budete odtáhnuti do podsvětí, nebo sežráni za živa.
Jediná odpověď, co vás údajně zachrání, je "žádný".
Ostatně by mě zajímalo, co se stane, pokud neodpovíte...

Opět a zase se můžete setkat s více verzemi příběhu. Místo Aka Manto může být Aoi Manto. Někdy se vás místo papíru nebo pláště může zeptat i na vestu.

Co se vesty týče, byl tu jeden takový případ... Někdo ze studentů nahlásil, že slyšel mužský hlas a do školybpřijela policie. Nic nenašli, tak si policistka zašla na WC zatímco její partner čekal na chodbě.
Z kabinky se zazněl dotaz "Máme obléct červenou vestu?"
Kdoví, co si tehdy policista myslel. Nejspíš jen neznal legendu, nebo si pomyslel, že partnerka využila legendy a tohoto planého poplachu ve školy, aby si mohla vtipkovat. Kdoví. Každopádně otázku zodpověděl:
"Ano."
Hlasitý výkřik a rána.
Policista vběhl do kabinky a viděl policistu ležet na zemi bez hlavy. Její policejní vesta byla zbarvena rudou krví.

I toaleťák vás může zatáhnout do problémů

Teke Teke

Teke Teke se říká duchovi ženy, která na kolejích zakopla a spadla pod vlak. Byla tak vlakem brutálně rozpůlena vedví. Po onom incidentu se prý plazí jen za pomocí rukou a lidi, které potká rozsekne pomocí kosy. Můžete ji optkat kdekoliv, klidně i na chodníčku před vašim domem. Bude se k vám rychle plazit, dívka rozpůlená v pase, doprovází ji zvuk teke-teke, teke-teke, jak si při plazení pomáhá rukama. Jak bude zrychlovat, splyne tento zvuk do jednotného tekeeek a vy už nemáte šanci uniknout.

Druhá verze legendy je opět spjata se záchody.
Začátek je stejný - dívka, která spadla pod vlak a přišla tak o nohy. V této verzi však "putuje" (stále se pouze plazí) po veřejných toaletách a ptá se lidí, zda vědí, kde jsou její nohy. Pokud neodpoví spávně, že jsou na nádraží Meišin, jsou potrestáni useknutím nohou.

pohybovat se jen díky rukou, a ještě rozsekávat lidi kosou? to dokáže fakt jen naštvaná ženská


Nevím, jak vy, ale já se jako malá záchodu bála. Nemohla jsem být v koupelně, pokud někdo nechal prkýnko nahoře (častým viníkem byl taťka). Bála jsem se, že ze záchodu vyleze Samara a ani neuvěřité, jak hysterický ten strach byl - pokud jsem neměla zrovna odvážný den, kdy jsem se rozběhla k záchodu, sklapla prkýnko a dál si poklidně čistila zuby, mohla jsem začít volat rodiče o pomoc.
Celkově, když se to vezme kolem a kolem, záchody, už vůbec ty veřejné, bývají děsuplné. A už vůbec - zažili jste někdy prohlídku chlapeckých toalet na škole? My se totiž jednou na základce - kdy se všichni na Apríla schovávali a my už neměli, kde se schovat - tlačili v jedné kabince (2 kluci, 5 holek). Měli jsme z toho strašnou srandu dokud nám nerozdal ředitel poznámky (navíc jsem ho omylem kousla do ruky).

Doufám, že jsme si z toho všichni odnesli nějaká ponaučení, víme jak to je s barvou toaleťáku, dozvěděli jsme se, že pomstychtiví duchové můžou být kapku neslušně vlezlí, když vás následují i na záchod.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Siren Siren | E-mail | Web | 18. října 2017 v 14:22 | Reagovat

Tak to je vážně povedený článek :D. Je pravda, že některé záchody jsou vážně děsivé a když si vzpomenu na ty na základní škole tak mě ještě nyní běhá mráz po zádech. Vše hnusný, starý, kovový. Když jsem šla na WC v hodině tak jsem se fakt bála docela :D a ne jen záchodů ale i temných uliček ve škole.
Už jsem tak nějak vyrostla a na záchod chodím sama a nebo s mámou :D ale stejně je lepší vždy s někým jít ! A vlastně ani nevím proč :D.
Záchodů se zatím nebojím a může to být super zpestření tam něco potkat :DDD.

2 alienee alienee | Web | 19. října 2017 v 17:22 | Reagovat

[1]: O těch ze základky se mi snad ještě i zdá v nočních můrách :D to vlastně celkově o základce, ani nevím proč :D Tak to já se spíš bála chodit o přestávkách - vždycky se tam líčily starší holky a měly strašné kecy, jak jsem maličká a "vyzáblá" :DD
Temné uličky na škole? Moc bych to chtěla vidět!
Zpestření by to určitě bylo, ale jako okupování záchodů mi připadá kapku neslušné i na japonské duchy... xDD

3 Keiji Keiji | Web | 21. října 2017 v 18:47 | Reagovat

Jo, Japonci jsou skvělí na všechny tyhle věci typu "všechny záchodky musí být zavřené a musí být přesně tolik hodin." :D
Na některé legendy už jsem narazila dříve, neboť celkem sleduju anime a oni se s některými věcmi příliš netají... jen to každý podá trochu jinak.
Ale jsem ráda, že jsem se k podobnému článku nedostala ještě, když jsem byla na základce - v té době jsem těmto věcem hodně věřila a konkrétně třeba Hannako-san bych se i vydala hledat, přesně podle podmínek. No, bůh ví, co bych našla... :D (A jestli bych dnes byla. :D)

Ale je to zajímavé, jak záchody umí být děsivé. Taky jsme tam zažily dost vyděšené chvilky.

A i Samara z Kruhu je původní námět z Japonska, není to tak? Tam to akorát byla Sadako? Ale teď plácám z vody něco, co jsem kdysi zaslechla.

4 alienee alienee | Web | 22. října 2017 v 8:37 | Reagovat

[3]: Nějaký ten čas strávený v Japonsku a člověk by už nebyl schopný fungovat kdekoliv jinde, jak by se zvykl na jejich šílenůstky xD
Myslím, že jsem žatím anime s těmito legendami neviděla (taky, že jsem viděla jen pár anime), takže pokud si na některé z nich vzpomeneš, poraď a hned koukám! :D
To bych nejspíš také zkoušela vyhledat Hanako-san... občas mi ta základka chybí :D

A ano, Samara/Sadako pochází z Japonska (úplně mi jiskří oči nadšením, že to někdo ví *w*). Sice jsem původní verzi ještě ani nečetla ani neviděla, ale prý je to mnohem děsivější, takže se nemůžu dočkat! x3

5 Keiji Keiji | Web | 23. října 2017 v 8:23 | Reagovat

[4]: Uf, já jich právě viděla celkem dost a teď si vzpomenout, které to byly. :D Vím, že takové duchařské bylo Ghost Hound, ale jestli tam byly přímo skutečné legendy, to asi ne... ale vím, že jsem viděla něco na ten epizodový způsob s různými japonskými povídačkami... když si vzpomenu na název, povím. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama