sleepy hollow | gloomy days with mr. crane

28. října 2017 v 22:40 | alienee |  net•flix•ing
Pořád jsem si nadšeně říkala, kolik článků tento týden vydám a přitom...
Přežila jsem asi ty nejponurejší narozeniny - přítel nemocný, oslavu s kamarádkami jsem musela zrušit a to jsou prostě lidi, na kterých jsem závislá, takže jejich absence v prázdninových dnech na mě nepůsobí nejlíp. Ale v těch světlejších chvilkách se culím s jeho růží v ruce a vesmírným dárkem na stole, protože i přes nemoc mi přišel popřát alespoň do dveří - což je pěkné, ale co bych dala za to, abychom tu oba zdraví mohli společně trávit čas v našem alternativním vesmíru.

Chtěla jsem si s touto pochmurnou náladou spočinout u oblíbeného Sleepy Hollow od Tima Burtona. Jenže nakonec jsem skončila u seriálu Sleepy Hollow. Takže jsem přecejen trávila pár dní s Ichabodem Cranem, přestože trošku jiným, než na jakého jsem byla doposud zvyklá.

Třeste se, bojte se. Alienee si našla další seriál na fangirling.
Film Sleepy Hollow z roku 1999 je rozhodně jeden z mých oblíbených filmů. Vzhledem k tomu, jak to opakuju u většiny filmových zmínek, asi si pomalu dokážete představit obsáhlost seznamu mých oblíbených filmů - kam rozhodně patří spousta právě Burtonových děl. Johnny Depp je pro mě v roli Ichaboda nepřekonatelný, stejně jako v jakékoliv roli - je to Johnny, lepšího odůvodnění není zapotřebí.

Ale ani láska k Burtonově zpracování mě nijak neodrazuje od seriálu.

Sleepy Hollow je mnohokrát zpracované téma, ale já mám nejvyšší zkušenost pouze s Burtnovým dílem. A seriálová verze se od něj dost liší ve všem krom, základního kamene, pro každé zpracování. Bezhlavý jezdec - démon; Ichabod Crane - náš klaďas; čarodějnictví - černá i bílá magie; městečko Sleepy Hollow samotné.


Seriál se odehrává v součastnosti, kdy se po dvou stoletích probouzí k životu Bezhlavý jezdec tak Ichabod Crane, nepřátelé spjati krví. Bezhlavý jezdec je ve skutečnosti jedním ze čtyř jezdců apokalypsy - Smrt. Musí najít svou hlavu - přičemž pokračuje ve svém hlavním koníčku aneb stínání hlav -, aby mohli povstat další tři jezdci. Ichabod Crane tomu musí zabránit, ačkoliv je logika i technika dnešní doby trošku proti němu a je považován za blázna, který jen žvatlá o démonovi, válčení po boku George Washingtona ve válce o nezávislost. Naštěstí je tady jedna osoba, která mu věří - policistka Abbie Mills. Společně vychází vtříc nástrahám démona ovládajícího jezdce.

Seriál jsem nezačala sledovat s kdovíjakým očekáváním. Prostě jsem chtěla zahnat chmury a nudu... a byla jsem zvědavá... a viděla jsem někde gif toho modrookého vousatého Ichaboda... tak proč ne?


A díky žádným vysokým očekáváním nepřišlo ani žádné zklamání. Není to sice seriál kvalitky Mr.Robot nebo Stranger Things, Sherlocka bych radši ani nezmiňovala. Není to epičnost sama o sobě jako Vikings. Není to mindblowing Sense8 ani akční Daredevil. Ale... proč by mělo být? Je to prostě sympatický seriál, u kterého si odpočinete, vypnete.

Obrovitánským plusem seriálu je určitě nadpřirozeno, které čerpá z náboženství a hlavně mytologií. To prostě žeru. V těch pár epizodách, co jsem zatím viděla, jsem se dočkala už i Sandmana a dokonce Roanoke! Těším se jak malé dítě na Vánoce, když si představím, co všechno se může objevit v dalších epizodách!
Opravdu jsem potřebovala další seriál, který má sice hlavní dějovou linku, ale soustředí se i na ty epizodní dějství plněné mytologií. V Supernatural se to začalo vytrácet, Constantine skončil po první sérii a když zrovna nemám náladu na Penny Dreadful, tady Sleepy Hollow je vynikající. Myslím, že až to dokoukám, určitě se budu zase více soustředit na podobně laděné seriály.


Po těch pár dílech si nedokážu udělat názor na postavy, což je podivné - většinou to jde hned. Ale Ichabod... Jo, ten se povedl. Je to ten skvělý kavalír, odvážný slušný, ale i vtipný a sarkastický. Skvěle se poslouchá ten jeho starý a přesvědčivý přízvuk - asi jsem prostě úchylná na hlasy herců, protože to zmiňuju snad pokaždé. A taky se mi na něm jednoduše líbí, jak si tam vykračuje s tím svým účesem a v tom kabátku, nepřizpůsoben dnešní době (viděla jsem fotku z pozdější série, kde vypadá úplně dobově normálně a strašně mě to deprimuje, bojím se toho okamžiku) a zároveň jak objevuje smartfouuuny a donuty... Je to roztomilé.


No... takže tady Sleepy Hollow vděčím za společnost v posledních dnech a doufám, že to brzy dosleduju, ať se můžu vrhnout na další seriály nebo se naplno věnovat čtení (nebo učení? ne? ne? tak ne. uff)

Se Sleepy Hollow se ještě určitě neloučíme, protože nejednou se tu objeví i ta Burtonova verze. Bez Burtona by to tady fungovat nemohlo :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Siren Siren | E-mail | Web | 30. října 2017 v 16:25 | Reagovat

Tak do tohoto seriálu jsem se ještě nepustila, asi jsem neměla dostatek času. Docela mile mě překvapilo, že tam jsou takové ty věci z té mytologie. To je vážně super! A taky je super, že seš fanoušek Tima! Já ho zbožnuju a Johnyho taky :D :3.
A má sakra hezký oči ten chlápek! Potrpím si na modrý oči u mužů a vousy. Achjo :D. Cos to sem dala! :D Rozhodně se začnu koukat co budu mít chvilku času, jelikož vůbec netuším jak to nyní budu mít.

2 Keiji Keiji | Web | 30. října 2017 v 16:39 | Reagovat

Tvé narozeniny mě mrzí, ale uvidíš, nastanou dny mnohem krásnější a nemusí být pod značkou nějakého svátku, často radosti vzniklé "jen tak", nečekaně, jsou ty nejcennější. :)
Tak dodatečně všechno nejlepší! ^u^)

Jinak, jo. Ten jeho slow-motion gif s vlajícími vlasy a zářivýma očima člověka opravdu dokáže navnadit. :D To popřít nemůžu, i když mám takové tušení...
...myslím, že jsem už Sleepy Hollow viděla, díl nebo dva. Asi v televizi (což je velký mínus, já vím, hlavně ten dabing), ale absolutně mě to nechytlo. Tuším, že on se přesunul nějakým způsobem z minulosti do dnešní doby? A ta černoška mě rozčilovala.  Natolik, že jsem se rozhodla, že už se na to nikdy víc nepodívám.
Ale ten hlavní důvod byl - Johnny. Bože, jak už jednou někoho zahraje Johnny, ta role nejde jen tak někomu předat! Copak by mohli začít točit seriál o Pirátech a strčit tam nějakýho jinýho týpka jako Jacka? Dobře, Piráti stojí na Johnnym, Ichabod je trochu něco jinýho... ale i tak. Jsem prostě ten typ, že když shlédnu jednou určitou verzi, pak už se mi do nových moc nechce. (Narnie je výjimka, pokud jsi někdy sledovala ty příšerný starý pokusy od BBC :D)
Ale tobě bych i věřila, že je to zajímavé a na chvilku jsi mě i nalákala, se na to podívat znovu. Hlavně, ehm, pokud má přízvuk. *šeptem* Ujíždím na přízvuku. :D Uvidíme. :D

3 alienee alienee | Web | 30. října 2017 v 17:48 | Reagovat

[1]: Tak když budeš mít čas, za zkoušku nic nedáš :) Ale nějaké výslovné doporučení radši nepodám, protože to není něco, co chytne, nebo že by to překypovalo kvalitkou, jen taková ta pohodka do únavného dne :D
Aaa za Tima a Johnnyho bych tě nejradši objala :'3

[2]: Narozeniny moc nemusím tak celkově, ale letos mě to stejně mrzelo :D Děkuju QwQ
No jo, jednou jsem si to taky omylem zapnula s dabingem a... brrr děsivá věc (a slyšela jsi třeba taky dabing vikingů? takhle mě moje zvědavost málem zabila) :D Fakt mi to nepřipadá, jako něco co přímo chytne a obzvlášť když člověku najednou běží i lepší seriál a pak se od toho odkloní úplně.. (přesně proto jsem teď nechtěla kouknout na Stranger Things, neuspěla jsem) :D A ta černoška je jedna z těch otravně nepropracovaných postav a to prostě odradí :D
S tím souhlasím, a myslím, že jsem to překousla jen proto, že tenhle Ichabod nejspíš záměrně působí úplně jinak než ten Johnnyho, takže to působí jako dva rozdílní Ichabodové :D Jinak bych asi prorazila pěst obrazovkou...
Tohle o Pirátech ani neříkej, psst, takové zakázané myšlenky tady, nač se zbytečně strašit :D Ale po Salazarovi jsem se teda bála jestli nechtějí začít jakoby novou sérií pirátů, protože ten Henry a Carina už tak byli jako náhražka Elizabeth a Willa a jestli je právě nebudou chtít pokračovat s touhle dvojkou jako nějakou... novou generací... Asi plácám hlouposti a vyvolávám paniku, šestý film naplánovaný a oni snad vědí, že bez Johnnyho by to nešlo... :D
Na tu Narnii jsme se dívali na základce - to bylo utrpení. Svatá novější Narnie. Hail Ben Barnes.

[1]:[2]: Vousy a pronikavě modré oči... Tuším, že máme perfektní vkus :D

4 Keiji Keiji | Web | 4. listopadu 2017 v 17:35 | Reagovat

Taky nejsem zrovna fanoušek těchto svátků... a Vánoce, uf. To pro mě vždycky byl horor. Teď už to neberu tak tragicky, ale kdysi jsem je fakt nesnášela nejvíc ze všeho. Celou tu atmosféru.
Joo, když je dávali v televizi, semtam jsem na ně narazila. :D Jako upřímně jsem hrozně litovala ty, co to sledují s dabingem, protože o tolik toho přicházejí! Ten přízvuk je prostě něco nedocenitelného a důvod proč sledovat Vikings sám o sobě.
Ještě by si to tu o těch Pirátech někdo přečetl a bral to jako inspiraci na další seriál na kterém vyvařit prachy, že. :D
No, upřímně, ony ty poslední díly už nejsou takoví ti Piráti co na začátku, asi si uvědomují, že Johnnyho přítomnost je klíčová, ale ani on už prostě není, co to bývalo... :D A ty další postavy... se divím, že si vůbec pamatuješ ta jména, já mám úplně černo. :D (A to byli Piráti dlouhou dobu můj nejoblíbenější film a jedničku jsem uměla větu od věty povykládat úplně celou! :D)
Hail Ben Barnes & Will Moseley! :D

5 alienee alienee | Web | 10. listopadu 2017 v 23:51 | Reagovat

[4]: No s Vánoci jsem na tom taky vždycky byla špatně :D
Ti, co to tak sledují, nejspíš ani neví o co přicházejí - a jestli to vědí, ale stejně dávají přednost dabingu, tak ódin chraň ty nebohé duše :D Prostě přízvuk! Jsem ráda, že někdo přízvuky prožívá stejně :3
Tohle je asi jedna z nejděsivějších konspirací! Ještě bych to z náhlého popudu smazala, jako nebezpečný text! :D
To nejsou, vlastně první díl byl naprosto nejlepší, jak už to bývá a další dva byly taky perfektní :D Upřímně, ta jména jsem si po chvilce musela googlit jestli jsem si je vůbec zapamatovala správně :D
Ach ano! Ještě Will Moseley! Hail!
*opravdu doufám, že si to tady nebude číst nějaký paranoidní člověk, kterého by mohlo napadnout že hailování herců z narnie nějak naznačuje návrat nacismu* xDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama