marvel | forgotten avenger

30. listopadu 2017 v 19:20 | alienee |  alienee goes to the movies
Věřte nebo ne, ale od pondělka, kdy poprvé v temnotě nadějně zajiskřila chvilička volného času, smažila (pardon, *snažila*, do kontroly pravopisu se nikdy nedokopu, ale tohohle překlepu jsem si všimla, ale tak to tady ponechám jako momentku, kdy se přímo na blogu smažím, dámy a pánové) jsem se každý den napsat článek. A jak jste si všimli, žádný z nich se tu doposud neobjevil, což značí 13 opuštěných, nedokončených článků bez budoucnosti v kolonce "Rozepsané". Smutné, že?
Ale popadla mě energii zase na jiný článek! Předem upozorňuji, že momentálně ta energie není dostatečně silná stejně tak času je příliš málo (gympl life) a tudíž se tomuto tématu budu věnovat ještě v budoucnu, ať se vám to líbí nebo ne. Nedokážu tady teď narychlo narvat všechnu tu energii, zuřivost a naději, co mě pronásleduje již od roku 2011.
Bytůstky, usedněte a slyšte, vstřebávejte... je totiž už nejvyší čas vydat se do boje za práva Clinta Bartona v Marvel Cinematic Universe!
Z letité a neustále opakované zkušenosti:

Nadšená Alienee: "Kdo je tvůj oblíbený Avenger? Můj Hawkeye!"
Všichni marvel lidé, které Alienee zná: "Haw... co? To má být jako kdo? To je ten černoch s páskou přes oko? Co je proč se na mě díváš tak hnusně? Máš tik v oku."
V Alienině hlavě: *zvuk nastartované motorové pily, šlehající plameny pekelné a zmučené výkřiky v pozadí*

V roce 2011 nám v kinech vyšel první zfilmovaný Thor. Byla to pecka! Ujížděla jsem na tom ostatně jako na každé jiné marvelovce. Ale kdo byl ten chlap, co se ve filmu na pár minut zjevil ve chvíli, když se Thor snažil získat zpátky svoje kladivo od S.H.I.E.L.D.u? Popadl svůj zatraceně překrásný luk, vyjel nahoru, ať má co nejlepší výhled na cíl a už jen míří na Thora a naslouchá rozkazům agenta Coulsona. Po chvíli složí luk a nechává za sebou velký otazník. Kdo je to?
Já to teda potřebovala vědět hned. Pro lukostřelce mám jednoduše slabost. Chtěla jsem vědět víííc a do konce filmu jsem čekala jestli se údajný 'agent Barton' objeví.


A dočkala jsem se ho až v roce 2012 v Avengers. Ani netušíte jak jsem z toho byla nadšená. Nikdy jsem nezazdila žádného člena Avengers, žádnou postavu, jen protože můj favorit byl předem jasný. Všechny jsem zbožňovala, ale Hawkeye jsem uznávala nejvíc. Chvilku kopal za tým padouchů, když ho ovládl Loki. Přímo ódinsky fightil s Natashou Romanoff. Padla zmínka na Budapešť. Ve finále z něj byl člen týmu Avengers.

Upřímně jsem na tom nejvíce žrala to něco mezi ním a Natashou. To přátelství s něčím nevyřčeným a odsunutým do pozadí.
A od té doby jsem čekala na další věc... Neustále jsem doufala, že natočí retrospketivní film o tom, co se stalo v Budapešti. Byla jsem tím posedlá, pořád jsem něco vymýšlela, dokonce jsem psala fanfikci, kterou jsem nikdy nezveřejnila. Natasha a Clint se mi spolu moc líbili a ačkoliv se nerada oddávám nějakému shippování (dřív to byla strašná shippovací posedlost), románek těhle dvou bych ráda uvítala, i když ne jako něco dlouhodobého, protože mezi nimi miluju to pouto, důvěru a spíše to přátelství než romantický vztah. A taky že naše Black Widow měla románek v komiksech s kde kým (ale kdo z těch hrdinů neměl, že?).

Budapešť stále nepřicházel. Místo toho dorazili Avengers: Age of Ultron. Těšila jsem se na film a na všechny a všechno, ale zase jsem nejvíce doufala, že tady Clintovi dají trochu víc prostoru. No jo, ani tehdy se mi přání nevyplnilo, ale byla jsem schopná vážit si těch nových scének, kterých se mi dostalo. A byly fajn. Třeba, že nedopustili, aby se mu zase někdo hrabal v hlavě - na druhou stranu jsem byla strašně moc zvědavá, jak by tam zobrazili jeho největší strach. Nebo scénky s ním a dvojčaty Maximoffovy byly perfektní. Ale čekala jsem víc.


Mrzelo mě, že ho nakonec nedali do Captain America: Winter Soldier, jak bylo v plánu a jako pouhou, ale pěknou upomínku nosila Natasha náhrdelník s šípem.

A byla jsem šťastná když v Captain America: Civil War se alespoň objevil, tady jsem si ani netroufala doufat v kdovíjaký prostor pro Hawkeye.

A dále se ho dočkáme až v nových Avengers: Infinity War Part 1. Trailer vyšel včera - jen jsem se vrátila ze školy a už to na mě vybaflo, pak jsem celý den nutila rodinu ať se jde podívat (k čemuž dostali zdarma můj výklad a všechny vysvětlivky) a posílala jsem trailer všem marvel friendům, aby sdíleli mé nadšení... takže vy tady, mrkňete na trailer pokud jste ještě neviděli a pojďte se mnou sdílet nadšení. Myslím to vážně. Alienee si chce povídat.
V traileru samotném se Hawkeye neobjevil, nebo jsem si ho alespoň nevšimla, ale na jeho plakátu jsem si nemohla nevšimnout nového střihu. Má to snad být díl strašných účesů? Chybí mi Natashiny zrzavé vlasy, ale ta blond barva vlasů mi nevadí ani tolik jako to odbarvené obočí. Proč? Kam jste ji schovali obočí? Proč jste jí to provedli? A Clint má tak zvláštně moc střižené vlasy na krajích. Ale to kapku odbočuju! :D

Víte co? Strašně moc se bojím, že první filmovou část Infinity War tak úplně nepřežije. Někdo to nepřežije stoprocentně, nejspíš jich bude víc, jelikož za tolik filmů dokázali z řady hrdinů zabít jen jednoho. Pietra. Našeho Quicksilvera. A když si představíme ten počet nových postav... a ten počet pokračování, které mají hrdinové slíbené. Kdo ví, jak to dopadne se Stevem Rogersem, upřímně jsem se bála, že nepřežije ani Civil War. A řekněme, že Clint je pro spoustu lidí postradatelná postava. Sakra, však kolik diváků ho v těch filmech vůbec nebere. Ono ani není moc čemu se divit. Měli tolik skvělých možností, ale přesto Clinta nikdy pořádně nepředstavili, nikdo, kdo se o to nezajímá nebo nemá přístup ke komiksům, jednoduše nezná jeho origin story, neví skoro nic o jeho charakteru, protože ani ten charakter nevykreslují filmy úplně.
Naděje na Budapešť je už úplně mizivá. Co si budeme nalhávat, Jeremy Renner už je přece jen starší na tuto roli (a zároveň nevím jestli bych si zvykla na jiného herce, Jeremy je fajn týpek).


Tady vidíte mou slabost pro utlačované a nepochopené lidi. Zatímco takový Loki je nepochopený, není utlačovaný svým scénářem a fanoušky filmu. Pár ho hejtí, většina miluje (♥). Ale Clint Barton je jednoduše... utlačovaný i nepochopený ze strany filmůvých tvůrců a drtivou hordou lidí, co ani nevezmou v potaz jeho existenci. Přitom je to tak skvělá postava.

A podívejte se na to z téhle stránky: Máme tu superlidi, různé schopnosti a speciální obleky, nebo vylepšení z Red Room, jako má podle komiksů Black Widow. Hawkeye je pouze výborným střelcem. Vylepšené šípy jsou věc druhá, ale on sám o sobě mi vždycky připadal jako jeden z těch nejsilnějších Avengerů. Také za sebou nemá moc lehkou minulost a ani budoucnost, vzhledem k tomu, že jako jediný naprosto obyčejný člověk z týmu, bez lítajícího obleku vždycky schytá největší nakládačku a dokonce i ohluchne. Prostě...

Musí to vypadat jako strašně fanatické názory. Jasně, žeru ho. Miluju jeho origin story. Je to pro mě neskutečně zajímavá postava. Když jsem před nějakou dobou četla i jeho komiksy, které tady nevycházejí a nejspíš ani vycházet nebudou, pořád jsem víc a víc zjišťovala, že je to úplně moje soulmate. Ty komiksy fakt stojí za přečtení a taky půsoí jako taková reakce na jeho "utlačovanost" a ten nejskvělejší druh nenormální nenormálnosti a sarkasmu :D


Tady to už seknu. Omlouvám se, tohle asi nikdo číst nebude, ale prostě jsem chtěla napsat kousíček toho, co v sobě držím pár let :D Ačkoliv je takové oslovení poctou, žádám vás, abyste mi teď nezačali říkat "Sheldone" vzhledem k mým výkecům k fiktivní postavě, to mi stačí už doma.

S Clintem Bartonem budu otravovat ještě párkrát, chtěla bych napravit to, co jsem na starém blogu nikdy nedotáhla do konce - stručné převyprávění originu Hawkeye.

A dále bych vás chtěla požádat o jednu věc. Na starém blogu jsem často zmínila Hawkeye i nefér přístup lidí k jeho postavě, jak je vlastně super. A troufám si myslet, že opravdu ho pár lidí, pár těch čtenářů, začalo vnímat... děkuju! Proto bych byla ráda, kdybyste mi napsali nějaký ten váš názor na Hawkeye. Úplně cokoliv.

A loučím se s vámi tady s Hawkeye verzí Thinking Out Loud. Snad vás to chytí za srdíčko a přidáte se do mého Hawkeye gangu :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Siren Siren | E-mail | Web | 1. prosince 2017 v 15:04 | Reagovat

Tak tohle bych do tebe vůbec neřekla, že bude tvá oblíbená postava zrovna on! :O Páni.
Musím se ti přiznat, že já ho moc nemusím :D já prostě nevím proč vůbec. Zato jsem fakt velkej fanda Tonyho Starka. Ty jeho názory a jak se chová a všechno. :D Když opomineme to jakej byl dřív děvkař a tak xD..
Takže mě článek dost překvapil a koukala jsem taky už na ukázky z Infinity War a bude to slušnej nářez. Nejlepší bylo jak Thor koukal na strážce galaxie xDD.

2 Keiji Keiji | Web | 1. prosince 2017 v 18:44 | Reagovat

Upřímně, já nejsem úplně "marvel person", takže vlastně nemám ani tuchy, o čem to tady mluvíš. :D
Každopádně jsem pochopila obecnou pointu a říkám - YES! Pro boj za práva utlačovaných postav! Těch, které skoro nikdo nezbožňuje a nebere v potaz!
Musím se fakt už na nějaký z těch filmů podívat... ale teď je toho tolik, na co se dívat, jak to mám stíhat! :D
A tvé smažení se mi moc líbilo. :D Rozesmála jsi mě v práci a lidi se na mě pak divně dívali. Tak dík. :D

3 Ami Ami | E-mail | Web | 2. prosince 2017 v 20:47 | Reagovat

Nj Aliee, to nasere! Proste neserte fangirls!
A áno, aj také postavy má niekto rád a zaslúžia si viac rešpektu! Teda *facepalm* až na Balloon Boya... Ten si rešpekt nezaslúži. :D
Moc zábavný článok. :3

4 alienee alienee | Web | 3. prosince 2017 v 7:58 | Reagovat

[1]: Kohopak jsi tipovala na mého hrdinného oblíbence? :D Zbožňuju je všechny, ale z celého marvelu asi nejvíc upřednostňuji tady Hawkeye a Daredevila (jeden hluchý, druhý slepý, no co už xD). Tonyho zbožňuju pro jeho názory, sarkasmus, ale i tu starostlivost za tím vším, ale třeba v Civil War jsem byla silně proti němu. Ta registrace avengerů a všech lidí se superschopnostmi... dávalo to smysl, hlavně po tom, že Age of Ultron byla jeho vina, ale stejně mě tím zklamal... naštěstí je to Tony, nemůžu se na něj dlouho zlobit :D
I když ti je nesympatický, alespoň sis ho všimla! To je pořád ta lepší varianta :D Prostě mohli jeho roli lépe zpracovat.
Panebože u toho Thora a Strážců jsem asi vyjekla radostí přes celý barák! :D

5 alienee alienee | Web | 3. prosince 2017 v 8:04 | Reagovat

[2]: Prosím tě, o tom, co mluvím, někdy/většinou netuším ani já.. :D
Ano! Pojďme udělat seznam takových postav a vydáme se do ulic Ostravy na protest! Někdo se za takové fiktivní charaktery přece musí vzchopit a zařídit jim lepší budoucnost.
Jednou se čas najde :) Ostatně, teď nám vycházejí vikingové, takže se soustřeďme hlavně na naše vousaté seveřánky ♥
Nic mě snad nepotěší víc než tohle ♥ Jsem ráda, že tě to pobavilo

[3]: Ano, bacha na fangirls! Děkuju jako vždy, Ami :3

6 Elis Elis | Web | 3. prosince 2017 v 21:10 | Reagovat

Tyyjo, ty si můžeš s klidným srdcem říkat Mega fanda :D
Já mám ráda z Avengers rada vsechny, nijak to nemam oblibence ^^
Ale super článek, je vidět velký zápal!

7 VeJa VeJa | Web | 8. prosince 2017 v 17:26 | Reagovat

CLINT! ♥_♥ Bože, konečne niekto, kto ho má tiež rád! Tiež mám pocit, že je veľakrát podceňovaný a na film o Budapešti tiež stále čakám :D Moji obľúbenci sú Thor a Clint.
Milujem aj Olivera Queena (arrovv - DC) a preto je mojim obľbencom aj Clint. Ach, moje marvel-srdiečko skáče radosťou, že ho má niekto tiež rád :D

8 alienee alienee | Web | 9. prosince 2017 v 8:42 | Reagovat

[7]: Myslím, že mi srdce právě vypovědělo službu a dojaté slzy se mi hrnou do očí :'3 Tady v tomhle Hawkeye fandomu si člověk občas připadá, jako na opuštěném ostrově a jsem šíleně ráda, že je také tvým oblíbencem! :3
Juu Olivera taky zbožňuju! Akorát už druhým rokem nestíhám sledovat tyhle DC seriály a moc netuším, jak to s ním teď je.. :D Ale v první a druhé sérii jsem ho měla nejradši! :D
Tohle mi neskutečně zlepšilo den ♥

9 alienee alienee | Web | 9. prosince 2017 v 8:43 | Reagovat

[6]: Děkuju mockrát :3 Všichni od marvelu mají něco do sebe a prostě je nejde nezbožňovat! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama