marvel | thor: ragnarok

10. listopadu 2017 v 13:59 | alienee |  alienee goes to the movies
Minulý pátek jsme s přítelem byli ještě trochu nemocní. Rozhodně moc nemocní na to, abychom poskakovali na tanečních. Na druhou stranu jsme byli akorát tak zdraví, abychom mohli zajít do kina, že jo? Ódin chraň nás i naši lenost a nechuť k tanečním.


Večer jsme nasedli do auta, já mezitím měla už druhý výhružný telefonát od kamarádky, která rozhodně neplýtvala přísliby kruté smrti za to, že jsme ji tam nechali (kdoví, jestli jí vadilo zrovna tohle, když stejně není tolik času na vykecávání, nebo jestli šlo spíš o to, že musela běžet na autobus, místo abychom jí odvezli). Nakoupili jsme si zdravou výživu z toho našeho McDonáldku, opatrně to nastkali ke mě do tašky - procházela jsem obchodním centrem s kulatou, šustící taškou a jen čekala, kdy na mě skočí ochranka s podezřením, že mám v tašce bombu nebo třeba jen tlustou kočku - a s běžnými rozhovory o právech vozíčkářů jsme si našli svá místa v sále.

Po půlhodinových reklamách s dojemnými příběhy o zubních pastách nebo o jakémsi autu - a že tyhle vždy bývají skvělé umělecké počiny s tím vším dramatem a dynamikou a propracovaným příběhem - došlo ještě na hodnocení trailerů (Orient Express vypadá celkem dobře... nemůžu si pomoc, ale DC se s Justice League až moc snaží vyrovnat Marvelu, místo aby šli vlastní svižnou cestou, a tím si kopou vlastní hrob, ale zajdem na to do kina?).

Úsek reklam a trailerů byl za námi a na plátně se začalo formovat nové logo Marvelu (ať už staré komiksácké, nebo nové cinematické, vždy je to krásný okamžik), my se v dvojsedadle uvelebili tak, abychom plně využili jeho potenciál a už jen pozorovali Thora houpajícího se na řetězu se slovy:
"Well, I know what you're thinking. 'How did this happen?'"

po nějaké době... opět zavítáme na Asgard, i když ne na dlouho...Kdo viděl film nebo aspoň trailer ví, o co kráčí. Do Asgardu míří bohyně smrti Hela, která zničila Thorovo kladivo, když se jí snažil zastavit. Thor bez kladiva... to zní trošku jako malér, co? Ale navzdory prvnímu dílu (kde bez kladiva byl jako pouze pěkně namakaný smrtelník) by to nebyl až takový malér... už očekáváte to kdyby?... kdyby nebyl zároveň uvězněn na opačném konci vesmíru v části, kde skončí všechny nechtěné věci.


O prvních dvou dílech Thora řekli lidi od Marvelu, že chtěli, aby to bylo odlehčenější. Vtipnější. Přece jen - lítá si tam chlápek se svým kladivem u duhového mostu, nikdo by to nebral vážně, kdyby to vážně podali. Odlehčené to bylo. Pár vtipů nechybělo. Lidi si Thora zamilovali - někteří víc a někteří míň než jiné sólovky hrdninů. Marvel se mezitím uvelebil na filmových plátnech a televizních obrazovkách, získal pevnou jistotu a byl sakra žádaný. Tak nám začali servírovat více vtipů do filmů, přišli se svatými Guardians of the Galaxy a sklízeli pořád větší fanouškovské zázemí. Jednoho dne se nejspíš rozhodli, že třetí film Thora bude vypadat trochu jinak, než ty předešlé.

A tak tu máme Ragnarok.

A víte co? Mě se to fakt líbilo. Neříkám to jen tak. Marvel žeru - ani nemám na vybranou, když si mě jako děcko vzal pod ochraná křídla bratranec, nepouštěly se animované pohádky, ale hrdinové od DC a Marvelu (tehdy jen Batman, Superman a Spiderman, Hulk), fantasy, sci-fi a samozřejmě horory. Thorovy filmy jsme si hodně oblíbila, díky severské mytologii, Asgardu samotnému, díky Thorovi a hlavně díky Lokimu. Ale v porovnání s Ragnarokem mi připadá, že Thor v předešlých filmech nikdy nebyl úplně... sám sebou.


Hodně lidí Ragnarok buď miluje, protože to bylo tak skvěle komediální. A hodně lidí Ragnarok kritizuje, protože to bylo tak nesnesitelně komediální. Mě ale k Thorovi ten vtip patří. V prvním díle jsme ho viděli na začátku jako namyšleného drzouna, který postupem filmu zvážněl a jakoby dospěl. Byl zmoudřelý, ale zároveň naivní. Na tu naivitu si lidi často stěžovali - jak ještě může věřit Lokimu? vždyť ho zase zradí! A právě v Ragnaroku se chvilkami chová jako dospělý člověk... s krizí středního věku. Už není tak naivní. Je drzý a vtipný, protože už se nebere až tak vážně - přestože kořínků ega se nezbaví nikdy. Tohle se mi zdá perfektní, ne?


Strašně se mi líbilo, že tady víc vzpomínali na předešlé filmy. Thor, snažící se napodobit Natashinu ukolébavku pro Hulka: "Hey big guy, sun's getting real low". Loki vyskakující samým nadšením typu "ha, už víš jaké to je", když Hulk tříská s Thorem v aréně o zem. To, jak si Thor shrnuje důvěru v Lokiho ("Pořád je to to samé dokola. Věřím ti, zradíš mě..."). Je toho strašně hodně a po týdnu už si ani na většinu nevzpomenu.

Vtipy mi ve filmu vůbec nepřekážely, sice na někoho to už mohlo být moc, ale já to tolik nevnímám. Nemám ani potřebu se u toho řehtat, prostě se vždycky jen pousměju a mám z filmu hned dobrý pocit, když už se u něj můžu usmívat kvůli vtipům, narážkám, nebo prostě jen z čiré radosti a spokojenosti.

Zkrátka - tenhle film se už nesnažil tvářit až tak vážně a díky toho to na mě působilo upřímněji. Navíc, co to máme všichni za představu zakořeněnou v podvědomí, že pokud by nějaká božstva a jiné světy existovali, tak musí být strašně vážní, musí mluvit zastaralým jazykem a neznají sarkasmus? Jen mě to tak teď napadlo. Je to celkem hnusné myslet si, že sarkasmus známe jen tady a jen v této době. Diskriminace.


A málem bych zapomněla na Doctora Strange! Jeho role byla... nechci říct bezvýznamná, to je hnusné... prostě nedůležitá a ano, film by se obešel bez něj. Ale já ho tam stejně ráda uvítala! Scénky s ním mě zahřály u srdce! A Ódine, jak já umírala při těch Sherlockoidních náznacích!

Pokud znáte Sherlocka od BBC (pokud ne, tak to určitě jednoho dne napravte, je to výtečný seriál, vaše mozky si pochutnají, muah), tak jste si nemohli nevšimnout celého toho... sherlockování ohledně Strange. Benedict Cumberbatch, který stvárnil, jak toho nejlepšího Sherlocka, tak i Stephena Strange se do světa zapsal jednoduše jako Sherlock. Pokud neumíte vyslovit jeho jméno, fajn, řekněte prostě Sherlock a všichni vědí, jakého herce myslíte. A v Ragnaroku za sebou Strange zanechával ty easter-eggy na Sherlocka, už odchvíle, co 'unesl' Lokiho a zanechal po sobě adresu 177A Bleecker St. Haló 211B Baker St.? I soundtrack mi v tu chvíli začal lehce připomínat soundtrack z Sherlocka a celkově Stangeova gesta byla naprosto sherlockovská. Řekla bych, že i to, jak Thorovi nabídl čaj bylo sherlockovské... Ale, to zní asi už moc fanaticky, že?

Nevím proč, ale všechno tak zbytečně rozpitvávám a zase kecám nesouvisle. Tak ještě třeba vizuál a ostatní postavy.

Vizuál byl samozřejmě krásný, občas se mi až chce brečet, jak nádherně marvelovky vypadají. Na vzhledu nešetří no. A soundtrack byl taktéž skvělý, chvilkami jsem chtěla brečet už jen z toho, jak se mi soundtrack líbil, obzvlášť v momentech, kdy zněl strašně retro. Miluju retro (teda jen některé). Vizuál i audio byl jednoznačně pohlazení po duši.

Postava Hely mi moc neseděla, ale v kontextu celého filmu mi to vlastně bylo celkem jedno, jelikož jsem si film opravdu užila. Hlavně mě bavilo, jak upravenost jejího makeupu závisela na tom, jestli zrovna má helmu nebo ne.
Valkyrie by se mi zamlouvala víc, kdyby to tolik nepřehnali s jejím alkoholismem - její první scénka, jak tam úplně na mol sletěla, mi připadala prostě divná. Je mi jedno jestli byla větší ochlasta než chlapi kolem ní, nebudu nikoho diskriminovat. Bylo to čistě tou scénkou. Jinak byla postava v pohodě a jsem ráda, že to nepadala Thorovi zamilovaně do náruče - celkově jsem byla ráda, že z toho vynechali tu milostnou zápletlku a dokonce i Jane, přestože bych si přála lepší vysvětlení, než že se "navzájem odkopli".


Byla jsem ráda, že Hulk nebyl úplně celou dobu jen Hulkem, ale měl i svůj Bruce Banner moment. Ne že by Hulk nebyl ve filmu skvělý, ale taky by se mi nechtělo celou dobu dívat jen na "Hulk smash" "Hulk like fire Thor like water" a Bruce Banner sám o sobě je přece taky fajn, což si moc lidí neuvědomuje, protože v něm vidí jen jeho nazelenalou polovičku.
Dále postavy jako The Grandmaster nebo Skurge. Grandmaster byl výborně zahraný, tomu chlapovi bych v reálu moc ráda dala pěstí, ale až po tom, co bych si od něj vyslechla nějaké hlášky. A Skurge? Tomu bych ráda dala pěstí okamžitě, ale stejně mě bavil. Byl předvídatelný - jak už v tom, že se přidá k Hele, jen aby přežil a měl z toho nějaký prospěch, tak i tím, jak na poslední chvíli chtěl vykonat hrdinský čin, ale vadí to snad? Ode všech postav se nečeká, že budou diváky šokovat jen, co se objeví na scéně. A herce Karla Urbana mám ráda, to nepopřu :D
A pak tu máme Heimdala! Co si budeme vykládat? Tenhle chlápek válel už od prvního dílu, přestože většinou jen hlídkoval u mostu. A vidět ho tady plně v akci, chránit lid, s těmi úžasnými dredy, které konečně dostaly svobodu od jeho helmy? Sign me up.
Jak už jsem psala, tak Thorův charakter se mi tady líbil hodně. Nejvíc ze všech jeho předešlých filmů, včetně Avengerů. Připadalo mi, že konečně je to Thor jak má být. A konečně nám předvedl, že síla není v Mjolniru, ale v něm. Konečně to byl ten vládce hromů. A uznejme, že ačkoliv dlouhé vlasy mu slušely, ty krátké vlasy, dodaly takový rebelštější vzhled a vypadal sakra dobře.
No, a přece bych z toho nemohla vynechat Lokiho. Nevím, co k němu napsat, protože je to jednoduše Loki. Můj velký oblíbenec. A herecký výkon Toma Hiddlestona by mě ani nenapadlo zpochybňovat.


Z kina jsem vycházela nadmíru spokojená (přítel taktéž, přestože z filmů, na které jsme společně byli, se mu pořád nejvíc líbí Valerian, zato u mě první místo zaujali Guardians of the Galaxy vol.2, alespoň než je předčil Thor: Ragnarok). Samozřejmě jsme neopustili sál dokud nebylo po titulcích. S jistým pobavením jsem si všimla, že už tam zůstává více lidí. Více lidí si konečně uvědomuje, že u Marvelu film nekončí titulky. Ještě si pamatuji, jak třeba na Avengers: Age of Ultron, což bylo někdy v květnu 2015, se společně s titluky všichni zvedli a odkráčeli pryč. V sále jsem tehdy zůstávala jen já s užnevímkýmjsemnatombyla a jeden chlápek, který seděl nadšeně v první řadě. No jo, filmy od marvelu už jsou víc zažité.

Hodnocení: 9/10

----------


A co vy? Byli jste na novém Thorovi v kině, nebo teprve návštěvu kina plánujete? Nebo vás svět Marvelu prostě míjí?
Rozhodně pokud jste Thor: Ragnarok už viděli, podělte se se mnou o své názory! :D (nejedná se o přímý rozkaz, jo? ještě jsem neměla v plánu začít svou diktátorskou kariéru, takže v klidu...)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Siren Siren | E-mail | Web | 10. listopadu 2017 v 19:47 | Reagovat

Tak to je paráda! Marvelácký filmy fakt milujem s přítelem a na všechny rozhodně chodíme do kina a toto sme si nemohli nechat ujít. Za poslední dobu se mě Ragnarok a Strážci galaxie 2 líbili fakt nejvíce. Všechno paráda a škoda, že v takovém světě nežiju :( chci si taky cestovat mezi planetkami ale no nic.
Moc se mi to líbilo! Některé vtipné scénky mi přišli přehnané ale to nevadí :), na kvalitě mě přijde, že se to teda fakt neprojevilo.
Hela byla naprosto krásná! Byla jsem z ní uplně paf :D ! Ale byla to svině co si budem povídat.
A asi to není možný ale můj oblíbenec je taky Loki a ehm ne jen kvůli vzhledu, nebo jo? Já nevím xD....

2 alienee alienee | Web | 10. listopadu 2017 v 23:41 | Reagovat

[1]: Pokud je láska k marvelovkám opětována i druhou polovičkou... je to posvátný goal ve vztahu. My to taky žereme oba, ale já občas zacházím až do fanatismu, zatímco on by byl ochotný odejít i bez podtitulkových scén :D Ragnarok a Strážci u mě letos taky vedou a musím přiznat, že nového Spidermana jsem ještě ani neviděla :(
To bych si taky přála, jen tak meziplanetárně cestovat s bandičkou, sem tam zachránit svět... A Marvel má ty svoje planetky tak krásně zpracované!
Žejo?! Vypadala úplně mladě, hlavně s tím rozmazaným makeupem - dokonce se mi tam zdála mladší než třeba v Pánovi prstenů... to ty elfí Prsteny! :D
Nejen kvůli vzhledu xD i když ten by naprosto stačil... on má krásné charisma a překrásný hlas, tím to je taky! xD

3 Siren Siren | E-mail | Web | 11. listopadu 2017 v 10:53 | Reagovat

Jé spidermana jsem viděla akorát včera :), na toho jsem nestihli jít do kina a uznávám, že jsem se toho bála jelikož nejsem moc jeho fanda ale toto byl ten nejlepší co jsem viděla. Prostě jak to má fakt být podle komixu. Takže je vážně parádní a dost jsem se nasmála, jelikož mu je vlastně 15 let :D.
Ty planety mají fakt vymakaný a moc se mě líbila Ego i když to byl kretén tak jako planeta luxus :D.
Já jsem ji v první chvíli ani nepoznala! V Pánovi prstenů vypadala docela, no nechci říct staře :D . Ale tady byla fakt kočka :D.
Jo máš pravdu, prostě takový trochu záporný chlap :33 :D a to vše dohromady a máme tu ideálního chlapa ne? :D

4 VeJa VeJa | Web | 11. listopadu 2017 v 13:58 | Reagovat

Tiež milujem Marvel a máme na Ragnarok dosť podobný názor, čo je super :D Helu som tiež veľmi nemusela a Valkyrie bola úžasná, ale tiež mi na nej vadil ten prehnaný alkoholizmus :D

5 Keiji Keiji | Web | 11. listopadu 2017 v 17:22 | Reagovat

Omlouvám se, článek číst nebudu, protože si nechci moc spoilerovat a na film se teprve (někdy :D) chystám, takže můj komentář bude trochu zcestný...
...ale všimla jsem si, že sis trochu poupravila menu (nevím, jestli jsi to udělala už dřív a já si jen všimla až teď :D) a chtěla jsem ti moc poděkovat, že jsi mě poctila přidáním do oblíbených. *w*) Když jsem to včera ráno spatřila, rozzářil se mi den. :))

ps. taky plánuješ diktátorskou karieru? :D :D To se těším, možná budeme konkurenti! :D (Nebo komplicové?! :D)

6 Ami Ami | E-mail | Web | 12. listopadu 2017 v 12:58 | Reagovat

Ja vlastne kvôli tebe som si pozrela zopár Marvel filmov, no hlavne som začala sledovať Doctor Who. ❤ :'3 Moc pekný článok. 😊
Páči sa mi to hodnotenie s duchmi. :D

7 alienee alienee | Web | 17. listopadu 2017 v 13:21 | Reagovat

[3]: Kino jsem právě taky prošvihla! A ten strach tady byl taky, měla jsem ráda starého Spideyho s Tobeym, novějšího s Andrewem a oba herci byli starší než postava, tak jsem si na to zvykla a Tom mi připadal moc mladý :D
Ego vypadala skvěle! Doufám, že v průběhu marvelovek procestujeme co nejvíce jejich planetek :D
Matematické rozřešení ideálního chlapa bychom měly zmáknuté :3 xD

[4]: Jsi můj člověk! :D Ani jsem nepochopila čeho chtěli tou scénkou s Valkyrií dosáhnout :D

[5]: Až se tedy podíváš, očekávám tvůj názor :D
Za to neděkuj, prostě tam patříš, to já děkuju za všechny pocity ze čtení tvých článků a za komentáře, které vždycky vykouzlí úsměv na tváři!

no radši bych tedy byla komplic... kdy, že probereme plány na ovládnutí světa? :D

[6]: Ami, ty mě zase dojímáš :'3 Děkuju, děkuju a jsem ráda, že jsme ve stejných fandomech! :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama