Prosinec 2017

13 wishes for 2018

31. prosince 2017 v 12:08 | alienee |  wibbly wobbly...
Půlnoc z dneška na zítřek, ohlášená ohňostrojem, radostnými výkřiky lidí a cinkání přípitků, nám přinese pár týdnů či měsíců přepisování v mysli zakořeněného data 2017 na 2018.

Mám pocit, že za rok 2017 jsem se v hodně věcech změnila - změně předcházely zase krůčky z roku 2016. Prakticky pořád procházím věcmi, které jsem si slíbila v roce 2016 a myslela jsem, že do konce roku 2017 to zvládnu, ale přesto tady teď sedím a dívám se na to jako na proces, jenž bude trvat ještě pár let. A každým rokem se k hlavnímu cíly nakupí i další úkoly. Některé z nich ani nesplním. S plněním slibů a předsevzetí mívám problém neustále ať už z faktu, že to opravdu nezvládnu, či si na to dostatečně něvěřím nebo přinejhorším z lenosti.

Proto si nedávám na Nový rok předsevzetí, sliby nebo cíle, ale mám jen nějaká přání. Přání, která si můžu splnit pouze já sama maximálně za pomocí svých blízkých.

Číslo třináct je pro mě důležité už od malička a proto mám i seznam třinácti přání. Ta přání musí působit celkem stupidně a vlastně ani nijak zvlášť nepočítám s jejich splněním, ale budu se snažit... a někdy se budu muset snažit dokopat se i k tomu snažení, ale za pokus to stojí.

Než si ale budete moct přečíst pár těch blbůstek a přání...

Užijte si Silvestr ať už poklidně doma nebo na divoké pařbě. Ale opět - hlavně opatrně, jo? :D přeji Vám spoustu štěstí a zdraví do roku 2018. Snad všichni můžeme dobře vzpomínat na rok 2017 a 2018 si užijeme! :D


christmas is here

24. prosince 2017 v 12:18 | alienee |  wibbly wobbly...
Když už jsou tu ty Vánoce, nálada nenálada, pojďme si o nich ještě povídat (a mírně zanadávat na lidi zuřivě nakupující a hrůzu nahánějící). Navíc - alienee vám přece chce popřát šťastné a veselé!


alienee's snowy memories

23. prosince 2017 v 8:49 | alienee |  wibbly wobbly...

Aneb jak alienee chtěla psát o Vánocích, ale zasekla se pouze u vzpomínek na sníh v dětství. Ale dobrá, vidím to ještě tak na dva vánoční články - jeden zítra, druhý nejspíš v úterý - pokud se zase nerozepíšu u jedoho bodu, jako na celý článek... jako v tomto případě...

Vánoční nálada. Vskutku vzácná věcička, která se těžko shání, nemyslíte? U mě by to zachránilo snad jen sáňkování v zasněžené krajince, jak to bylo kdysi...


Neil Gaiman | Norse Mythology

10. prosince 2017 v 19:50 | alienee |  books
Konečně jsem si udělala trochu času na krásku, která se teprve nedávno přidala do mé knižní svatyně! A tou kráskou je Severská mytologie od mistra Neila Gaimana. Právě Neil Gaiman je těsně po Stephenu Kingovi můj nejoblíbenější spisovatel mám ráda jeho způsob vyprávění a jak dokáže i ten nejobyčejnější předmět ve svých knížkách proměnit v něco neuvěřitelně magického nebo v jiných případech hrůzostrašného. O to víc mě tedy těší, že se naskytla ta možnost přečíst si snad mé nejoblíbenější severské mýty právě v jeho podání.

A předem se omlouvám za fotku. Jsem prostá osůbka s roztřískaným starým mobilem (dokud hraje hudba, tak je to dobrý, ne?) s minimem mpx a krom toho celkově nešikovně fotím. Nikdy se nenaučím nic naaranžovat, aby to na fotce vypadalo hezky a vždycky mi tam unikne nějaký ten růžek, kus subjektu, jako prově tady. Chraňte své zraky.