alienee goes to the movies | 2017

2. ledna 2018 v 20:16 | alienee |  alienee goes to the movies
Již jsem od lidí ze svého okolí, obzvláště těch bližších, získala mnoho titulů, které se pohybují po celé škále možností i nemožností. Jedním z těch titulů je i "filmová fanatička" a ten se mi opravdu líbí. Ale nejsem si jistá, jestli si ho zasloužím.

Nejsem žádná velká kritička, nechám se okouzlit i filmy, které mají své mouchy, ale přesto si mě získají. Snažím se povšimnout si negativ, ale soustředit se převážně na pozitiva. Ale hlavně, hlavně mi jde o to, abych si film užila, nebo ještě lépe - abych si z něj něco odnesla. Novou ideu, další perspektivu, hluboké zamyšlení. Jindy to je jen o tom, co se mi líbí, co mi připadá zajímavé, nebo co je horor (protože u hororů jsem dokonce schopná shlédnout cokoliv nad čé-es-ef-dé-ovských 40%).

Když zrovna neválím šunky u filmů a seriálů doma nebo u přítele doma, vyrazím do světa a buďto s přítelem nebo jinou obětí, často vybranou z mých kamarádek, okupujeme nějaká ta sedadla v kině. Minulý rok jsem na tom okouzlujícím místě, kde je třeba nežádoucí socializace, strávila o něco méně času, než na kolik jsem si navykla, ale stěžovat si rozhodně nemůžu.

Kritik jsem špatný a recenzář přímo ukamenováníhodný. To však neznamená, že k filmům nemám, co říct. Většinou toho mám dost, co říct, ale ne vždycky se k tomu vyťukávání srdéčka po filmovém zážitku do klávesnice nedostanu. Proto dnes přícházím s pár slovy ke všem šesti filmům, na které jsem v roce 2017 šla do kina, přestože ke dvěma už samostatné články mám a na třetím článku se pracuje (snad).


Guardians of the Galaxy Vol. 2


Jako na první film do kina v roce 2017 jsme s přítelem vyrazili až v květnu. Protože tady pán odmítl jít na Logana, kvůli rozhořčení jeho kamaráda nad Loganovým osudem. Na pokračování Strážců Galaxie jsem ho donutila jít dřív, než mu film mohl kdokoliv z jeho lidí vyspoilerovat nebo dokonce zapříčinit tu hrůznou možnost, že bychom do kina nevyrazili jen kvůli divácké nespokojenosti někoho jiného. Rozhodně jsme nelitovali, film byl skvělý. Z mě nepředčil, první díl, ale ani se v kontrastu s jedničkou nepropadl do temných hlubin (neustálých, avšak ódinžel i často pravdivých, předsudků), Špatných druhých dílů. Strážci se udrželi v té své kvalitkové rovině, podívaná byla opět zábavná, propracovaná a celý sál mohl sledovat film s tím stále přítomným úsměvem, jaký prostě marvelovky a obzvláště Strážci, dokáží vykouzlit na tváři, a s očima naprosto připoutanými k plátnu.

Samozřejmě jsme si mohli vychutnávat tu galaktickou, propracovanou krásu, cestování galaxií, naprosto příhodné vtipy a ty naše skvělé charaktery Strážců i vedlejších postav. A rozhodně se nesmí zapomenout na opět skvělý výběr retro hudby, bez nějž by se Strážci neobešli.

Z tisíce scének, které bych mohla vynachválit zmíním úvodní bitvu Strážců, kde se kamera nesoustředí na fighty hlavních hrdinů s jakýmsi galaktickým slimoušem, ale na baby Groota, tančícího na song Mr. Blue Sky od Electric Light Orchestera a ostatní můžeme vidět bojovat v pozadí.

10/10

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tells No Tales


Na pátý díl Pirátů jsem šla s jednou kamarádkou. Říkejme jí třeba jednoduše Primrose (staré Hunger Games důvody). S Primrose jsem byla v kině úplně poprvé, což bylo v roce 2011 právě na Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides. Milovaly jsme Piráty z Karibiku, nesčetněkrát jsme si během našich návštěv pustily právě Piráty a opakovaly jsme všechny hlášky.
Vyrazit po šesti let do kina na další Piráty tedy bylo velmi nostalgickým výletem do našeho dětství.

Piráti už nejsou to, co bývali. První díl byl perfektní, a přestože další dva díly se povedly méně, pořád byky skvělé. Mám to v hlavě vyryté jako první trilogii. Trilogii v popředí s Jackem, Willem a Elizabeth, legendární trojka, kterou už nikdy nenahradí. Ani postavami z čtvrtého dílu ani mladší generací z dílu pátého. Vždycky tam můžou hodit Jacka, který piráty prostě táhne, ale už nikdy to nebude to, co dřív.

Je mi líto, že se z Pirátů snaží vytřískat další peníze, ale na nová dobrodružství si nemůžu tak úplně stěžovat. Přestože jsem ráda, že jsem se s Piráty nemusela loučit, byla jsem s jejich koncem už smířená a bylo to tak možná nejlepší.

Pátý díl nám tedy přivede zpátky kapitána Jacka Sparrowa, na kterého si vůbec nemůžeme stěžovat, však ho všichni milujeme, dále nové postavy, celkem solidní příběh a nějakou tu nostalgii. Po čtyřce, kterou jsem si užila snad jen v kině před těmi šesti lety, ale potom už ne, jsem neměla vůbec žádná očekávání, takže jsem byla vcelku mile překvapena. Film se mi líbil a opravdu mě pobavil, ale občas jsem zaskřípala zuby, jen proto, že mi chyběly staré dobré časy.

7/10

Valerian and the City of Thousand Planets


Konečně film, který si prosadil přítel, jelikož ty výlety do kina většinou řídím já ("Jé marvelovka, jdeme? Jé Star Wars, jdeme?" a vím, že souhlasí, protože ty filmy taky žere, ale stejně z toho mívám pocit viny). Jasně, že jeho hlavními důvody byl sci-fi žánr a Cara Delevingne zatímco já krom žánrového zařazení a slibného vizuálu byla zvědavá spíš na Dane DeHaana po jeho roli v poměrně zvráceném hororu A Cure for Wellness.

Opravdu se nám dostalo skvěle vizuální sci-fi podívané, která se podobně jako marvelovky mohla pochlubit výpravou vesmírem, novými planetkami a občas až starwarsovskými obludkami/obyvateli.

Film byl pěkný, ale hlavní dějová linie, která se roztříštila na několik dalších dějových odboček, které ne vždy dávaly smysl, byla odsunuta natolik do pozadí, že jsme se s ní setkali pouze na začátku a na konci a vlastně bylo těžké uvědomit si to: "Aha, tak o tomhle celý film byl". Krom toho mi připadalo, že je tam málo prostoru pro nějaký vývoj hlavních postav a tudíž mi chyběla jakákoliv chemie mezi naší mladičkou dvojkou speciálních vládních agentů (ve vesmíru) Valeriana (Dane) a Laureline (Cara).

Přítel prohlásil, že Valerian se mu z filmů, na kterých jsme byli společně líbil nejvíce (vybíralo se tedy z filmů, zde uvedených - až na Piráty a It - plus Fantastických zvířat a Rogue One... já se zase rozhodovala mezi Rogue One a Thorem).

A přestože to zní, jako bych si zase jen stěžovala, s filmem jsem byla velmi spokojená. Ono není vždy jednoduché promítnout komiksový svět na plátno tak, jako se to daří Marvelu. Ale myslím, že tady se to povedlo mnohem víc než filmům, které nám poslední dobou přináší DC.

8/10

It: Chapter One - The Losers' Club


Film podle hororové a poměrně "objemné" knihy Stephena Kinga. Nejedná se však o první zpracování, ale o remake televizní dvou dílné minisérie z roku 1990, která si v dětství získala mé srdce, avšak remake opravdu verzi z roku 1990 předčil.
V kině jsem byla 27. září - nezapomenutelné datum, které se k filmu hodilo víc než samotná premiéra - a šla jsem s kamarádkou, kterou tady můžeme přezdívat hmm... Tequila.

Podívanou jsem si užila nejspíš až moc, protože Tequila prohlásila, že se mnou na horor už nepůjde, protože na stupnici strachu se pohybujeme na úplně opačných pólech. Ale přece jen se jí film moc líbil, i když pak pár dní nemohla spát.
Na It jsem milovala snad všechno. Zpracování příběhu, Loser's Club, klauna Pennywise v podání mladého Billa Skarsgarda... Tequila se až divila, jak mi pořád slzely oči štěstím.

Nemůžu se dočkat pokračování a fakt, že do kin přijde v roce 2019 a ne už letos, mě ničí a trhá na kusy. V druhém díle se setkáme se členy Loser's Club po sedmadvaceti letech od události prvního dílu. Jsem zvědavá na výběr herců a zároveň jsem zatraceně moc vdečná za Billa Skarsgarda, který si zopakuje roli Pennywise - protože původně chtěli najít pro druhý díl jiného herce, jelikož je role tohoto typu dost psychicky náročná - a také za to, že s dětskými herci z prvního dílu se opět shledáme ve flashbacích - ty děti předvedly tak skvělý výkon, že by mě opravdu mrzelo, kdyby se tam aspoň na okamžik neobjevily.

Takže v roce 2019 určitě půjdu na It: Chapter Two a držte mi palce ať tam dokopu Tequilu a taky Jolly, ať je naše trojka kompletní.

K filmu It jsem se už dříve vyjadřovala v článku It - Part 1: The Losers' Club.

10/10

Thor: Ragnarok


A další marvelovka, kterou jsme s přitelem nemohli zmeškat.

Třetí Thor nám předvedl něco úplně jiného, než ve svých prvních dvou dílech. Něco, na co jsme byli zvyklí spíš u Guardians of the Galaxy. A vlastně se to sakra vyplatilo. "Vzájemným odkopnutím" Thora a Jane jsme se zbavili milosté dějové odbočky a filmu to jedině prospělo. Jasně, ten střípek romantiky patří asi všude, ale u Thora mi fakt nechyběl.

Díky toho, že se děj odehrával převážně ve vesmíru a ne na Zemi, jsme mohli vidět více zajímavých míst a opět nové části marvelácké galaxie a toho se osobně nemohu nabažit. Chci víc. Chci vidět a znát každé zákoutí. Mimo to jsme se setkali s více opravdu zajímavými i vtipnými postavami, které byly vykreslené tak, že působily až satiricky. Kdo si v těch nově představených charakterech našel i své známé? Já teda rozhodně.

Podobně jako Strážci byl třetí Thor galaktický, pestře barevný, s retro hudbou a nenuceným, ale častým vtipem jedním z nejodlehčenějších, ale zárověň nejvíce strhujích filmů.

A hlavně mi teprve tady připadalo, jako by se využil Thorův plný potenciál. Sice to už dříve býval namakaný hezoun, co se mlátil velkým kladivem a občas nám zařídil bouřku, ale tentokrát konečně působil, jako ten bůh. Lehce arogantní, egoistický a tvrdohlavý, ale konečně nějak mocný. Mighty Thor.

Rozhodně jsme z kina vycházeli celí rozveselení a mluvili jsme o Ragnaroku celou cestu domů.

Měla jsem pocit, jako by i mnou kolovaly Thorovy blesky a nabíjely mě až šílenou energií. Jen co jsme se rozloučili před mým domem, zabouchla jsem za sebou jedny, druhé a třetí dveře - konečně mého pokoje - a okamžitě jsem začala vyťukávat do klávesnice článek o Thor: Ragnarok, který jsem však dokončila a vydala až o týden později.

10/10

Star Wars: The Last Jedi


Jít do kina na Star Wars rozhodně není lehký úkol. Lístky na předpremiéru a premiéru jsou okamžitě vyprodány v předprodejích a než se z toho vzpamatujete a chcete si alespoň zarezervovat místa na další blízké promítání, vše už je také obsazené. Kdyby zničehonic nepřidali do programu další promítání někdy těsně před půlnocí, myslím, že bychom se s přítelem do kina nedostali vůbec - čekání delší než čtyři dny nepřipadá v úvahu, spoilery jsou na každém kroku.

Naštěstí jsme se tam teda dostali den po premiéře.

Ať už jste fandové nebo ne, určitě jste někde museli narazit na nějaký ten záporný názor. Ty jsou totiž nejčastější. Spousta lidí film šíleně zhejtila. A divím se jim snad? Vlastně ani ne. Jedná se většinou o ty, co vyrůstali na epizodách IV, V, VI. To je rozhodně moje nejoblíbenější, nejmilovanější trilogie, ale přece jen už patřím k těm, co se narodili v době epizod I, II a III.

Považuju se za celkem velkého fanouška Star Wars už od dětství. Byla jsem tedy šťastná, když se sága vrátila v roce 2015 s epizodou VII, 2016 s příběhem Rogue One - a mým dosavadním favoritem z těchto novinek - a v roce 2017 s epizodou VIII.

To však neznamená že mě epizody VII a VIII nijak nerozčílily. V porovnání s předchozími díly je nová nedokončen trilogie vcelku taková nicka. Ale co už? Stejné už to nikdy nebude. Holt se teď zaměřují na nové potenciální fanoušky a těm starším dávají na výběr - ber nebo nech být. A já beru.

The Last Jedi měl hned několik chyb, ale nejhorší je určitě zahozený a nevyužitý potenciál, který přinesla předchozí epizoda Force Awakens. Ale za to, tam byly momenty, které se mi líbily možná i víc než některé části Force Awakens. O kladech i záporech The Last Jedi, neboli epizody VIII, se dlouze rozepisuju v taktéž dlouuuze chystaném článku. Upřímně by se mi pro dopsání hodilo ještě druhé kolo, tak snad se mi brzy naskytne příležitost shlédnout film znovu.

Ale musím napsat, že z kina jsem rozhodně nevycházela zklamaná a nadávající. Film jsem si vychutnala, vžila se do něj a přes všechny méně výrazné i ty do očí prudce bijící chyby jsem vlastně byla spokojená a nemůžu říst, že by se mi film nelíbil.

The Last Jedi by u mě možná skončil se sedmi body, ale přikládám mu plusový bodík, protože mám holt slabost pro ty šikanované a podceňované. Kdyby někteří nepřišli s nesmyslnou peticí pro vyřazení nové trilogie ze Star Wars ságy, nejspíš bych plusový bod jen tak nerozdávala. Ale smůla, tahle netolerance mě kapku zamrzela.

8/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Keiji Keiji | Web | 4. ledna 2018 v 17:15 | Reagovat

Tak teď jsi mě zaskočila - nějak si ani neuvědomuju, jestli jsem ty Piráty viděla, protože gif mi moc neříká, ale já abych propásla Johnnyho a ještě v roli Jacka? Hmm, každopádně vím, že poslední díl, který jsem viděla, mě příliš nezaujal - ano, byl to Jack, ale to bylo to jediné, proč jsem Piráty dál sledovala, že - a z toho důvodu si jej ani nepamatuji. :D Zbytek jsem vlastně neviděla, takže nemám moc co říct; na TO jsem chtěla hrozně jít, ale nebyl nikdo, kdo by se mnou šel... a vlastně to samé i na Star Wars, ale u nich mám ještě šanci někoho ukecat! I když mám strach, že se na mě zase všichni vyprdnou. A takové velkolepé filmy je přece škoda sledovat z gauče. Ach jo.
Ale skvělé recenze a ano - pro mě tohle jsou recenze, stejně asi jako ta má knižní, každá z nich má něco do sebe, něco osobního a hezkého! :)

2 alienee alienee | Web | 8. ledna 2018 v 17:07 | Reagovat

[1]: Ale viděla, myslím, že jsme si o tom někdy i popsaly v komentářích :D Gif se na ně sháněl těžko, ale jsou tam v pozadí vidět ty nové postavy... Carina a Henry, tuším? :D Johnny je pořád celkem výjimečný a podstatný důvod, proč si zajít do kina na téměř cokoliv, je to... pro něj snad ani neexistuje plnovýznamové slovo, prostě Johnny :D
To je škoda, mě právě taky odpadaly ty možnosti s kým jít, nechápu proč, byl to krásný film... určitě se někdy podívej jen tak večer při dobré atmosféře :D
Držím palce abys ještě někoho na Star Wars dokopala, opravdu bych si potřebovala promluvit! ^^
Já už nevím, co na to říct, jsi jeden z takových mých andělů, co mi podobnými slovy dodají odvahu a pěkný pocit ^^

3 Siren Siren | E-mail | Web | 10. ledna 2018 v 11:15 | Reagovat

Úplně mě mrzí, že jsem nebyla na IT. Nebyl vlastně ani nikdo kdo by na to semnou šel :D. Chystám se na to kouknout doma a asi budu muset taky sama.
Jinak jsem viděla všechny filmy až na Star Wars letošní, což jsem odmítala. :D Ani nevím jestli se na to vůbec kouknu.
Nejvíce se mi líbili strážci galaxie a thor :333 na tom jsme byli v kinech a na pirátech taky a líbili se mi. Ti starší piráti jsou ale lepší to ano :).
Valeriana jsme viděli doma a byl to moc hezké už jen vzhledem k tomu herci :D. Tento film by musel být fakt super ve 3D jelikož to měli nádherné!

4 VeJa VeJa | Web | 19. ledna 2018 v 12:21 | Reagovat

Piráti a Thor ♥
strážcovia galaie mi prídu overrated. prvých som videla ale nenadchli ma tak,ako som myslela a druhých som videla len z časti, keď boli online a po pol hodine som spala :D
Valerian mi nič nehovorí a Cara v hlavnej úlohe ma od toho dosť odrádza. Nechcem ju nijako spochybňovať, ale modelka čo by vedela hrať? neobvyklá kombinácia :D
a IT... je to na mojom zozname filmov, ktoré mám pozrieť a to niektoré tam už sú vyše 2 rokov :D

5 alienee alienee | Web | 31. ledna 2018 v 5:48 | Reagovat

[3]: Vidím, že nedostatek kino společníků na IT byl častý problém... Je to sice škoda, ale vždy je fajn podívat se v klidu doma, při pěkné atmosféře, kdy se nemusíš trápit s tím, že tě cizí lidé kolem děsí více než film sám.. :D
To odmítání Star Wars chápu, ale ráda bych si o tom popsala :D Dala jsem jim ještě šanci, jako dřív to už nebude, tak co se dá dělat.. :D
Anoo, Strážci a Thor vedou! :3 A jsem ráda, že taky někdo ocenil herce valeriana, většinou lidem připadá nesympatický.. xD

[4]: Jsi první osoba,která mi prozradila, že nemá ráda Strážce... toho si cením, proč by všichni měli mít rádi to stejné? Vlastně jsem jen čekala, až se někdo takový objeví:3
Její herecké výkony opravdu nejsem schopná posoudit, ale třeba ve filmech se mi zdá hezčí než když "modeluje" :D
Pořád je čas to napravit a na It se podívat x3 Zajímalo by mě, co dál takhle uvízlo na tvém seznamu, občas to s koukáním mám dost podobně :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama