Březen 2018

Call Me By Your Name

10. března 2018 v 18:05 | alienee |  alienee goes to the movies
Březen jsem započala shlédnutím italsko-(francouzsko-brazilsko)-amerického filmu, který vyšel v roce 2017, ale u nás se do kin dostává až koncem letošního března. Už jen název filmu se mi snad navždy vryl do paměti.

Call Me By Your Name.

Nádherný snímek, po jehož shlédnutí mě ještě po devíti dnech sžírají všechny ty emoce - hezky zevnitř a zaživa. Nejspíš bych si ani neodpustila, kdybych se zde o Call Me By Your Name nezmínila... třeba by se mohl najít někdo, komu by se film také zalíbil...

Děj nás zavede do Itálie roku 1983, kde budeme moct za horkých letních dnů sledovat nepříliš obyčejný příběh o první lásce...


Four Past Midnight 1 | Stephen King

1. března 2018 v 10:28 | alienee |  about a soul
Pokud něco opravdu není jednoduché, tak je to boj proti vlastní lenosti. Ale pravděpodobně se mezi temnými časy zírání do stropu a přemýšlení o ničem jednou za čas objeví i ty světlounké chvilky odhodlání něco dělat. Něco si přečíst. Zacvičit si. Přestěhovat nábytek v pokoji. Proódina, dokonce se i učit!

A tak jsem v tom urputném soupeření s leností přešla ke své knihovničce ruku slepě natahovala po kingovkách. Vytáhla jsem druhou knížku, kterou po slepu nahmatala - první totiž bylo Osvícení, které jsem už četla. Rozsvítila jsem slaboučké světlo a téměř jsem po celém dni stráveným v šeru mého pokoje oslepla.

A bylo to tady. Už jsem se zase nechala vtáhnout do Kingova světa bez šance na únik.

○○○

Four Past Midnight, aneb Čtyři po půlnoci, je soubor čtyř novel Stephena Kinga - Časožrouti, Skryté okno do skryté zahrady, Policajt z knihovny a Sluneční pes. Zatímco původně jsou všechny čtyři povídky pohromadě v jedné knize, v České republice máme Čtyři po půlnoci rozdělené na dvě části po dvou novelách. Všechny povídky spadají pod žánr hororu.

Zatím jsem měla čest pouze s prvním dílem, tedy s Časožrouty a Skrytým oknem do skryté zahrady. Určitě mám v plánu dostat se někdy i k druhému dílu, ale do té doby mám v plánu s chutí se prokousávat dalšími kingovkami (a jako další chod můžeme nabídnout Zelenou míli).