drawing | john constantine

30. března 2018 v 14:54 | alienee |  drawings
Dostala jsem constantinovskou náladu. Po několika letech jsem se opět zaregistrovala do knihkupectví, jelikož jsem zjistila, že tam mají vlastně spoustu komiksů, ke kterým bych se asi ještě dlouho nedostala. Momentálně si tedy postupně půjčuji díly Sandmana a nadále se chystám ještě na Lucifera a Constantina.

Nechala jsem se unášet úžasnými příběhy Sandmana, když v tom se tam najednou objevil John Constantine! A taky se zmínili o Justice League. Constantine se objevil po boku Snu z rodu Věčných neboli Morfea neboli Sandmana neboli tisíce dalších jmen po celou jednu kapitolu. Jen z takové maličkosti jsem byla tak šíleně nadšená a hned vzápětí mě to nadšení vyděsilo, protože mi znovu došlo, jak moc žiju těmi nereálnými světy.

Constantinova krátká přítomnost v komiksu mě nadchla natolik, že jsem hned na druhý den přemluvila rodiče a večer jsme se společně podívali na filmového Constantina z roku 2005. Hraje ho tam Keanu Reeves. Ten film jsem dřív zbožňovala, pak jsem musela zase pozapomenout. Myslím, že to ale bylo poprvé, kdy jsem se na něj dívala společně s rodiči.

Hned jsem začala vzpomínat na seriálového Constantina, ten se mi taky moc líbil a myslím, že Matt Ryan se na tu roli hodil víc než tehdy Keanu a celkově byl seriálový Constantine podobnější komiksu, než filmový. Ale Reevse miluju a stejně byl v tom filmu skvělý.

Pár dní to tedy bylo takové Sandman tady, Sadman tam, Constantine tady, Constantine tam... Dokonce jsem si vzpomněla na jednu starou kresbu a chtěla jsem se o ní podělit i tady na blogu. Kresba se skrývá někde v půlce článku až pod nějakým nostalgickým textem. Jen proto abych vás hned tak nevylekala. Už přece víte, že mi dělá problém kreslit vlasy a před dvěma lety to bylo ještě horší...


Filmová, seriálová, komiksová verze... to je jedno. Stejně to byl vždycky borec.

Kreslila jsem to nejspíš v roce... 2016? Připadá mi to strašně dávno. Dokonce jsem kresbu dávala na svlj starý blog... pamatuji si, že jsem tam přidala prvně nedokončenou kresbu, pak dokončenou a nejspíš také jeden nebo dva články ke Constantinovi hned za sebou. Jeden ten článek se týkal epizody Arrowa v níž se měl Constantine objevit - seriál byl totiž po první sérii zrušen, pak se jej nějakou dobu snažili získat lidi od televize CW, kde mají právě ty DC navazující seriály jako Arrow, Flash a další, jenže to nevyšlo, tak alespoň zasadili Johna Constantina do jedné epizody Arrowa. Ani nevíte, jak jsem z toho byla nadšená, protože se mi Constantine strašně zamlouval, skvělá postava.

Možná právě díky toho dílu Arrowa s Constantinem jsem se tehdy zase dostala do nálady a začala Constantina kreslit - podle jeho seriálové verze, kde se jeho role ujal Matt Ryan.

Wow. Někdy bych se na ten seriál koukla znovu. Stejně tak bych mohla dokoukat všechny ty DC seriály - u Arrowa, Flashe, Supergirl i Legends of Tomorrow jsem se dávno sekla a momentálně stíhám jen Lucifera, který je zase od jiné televizní stanice, tak není součástí těch velkých superhero crossoverů u CW. Současně prý dokonce postava Constantina vystupuje v Legends of Tomorrow - to mě bavilo asi nejméně, ale kvůli tady Johnovi a ještě Captainu Coldovi to možná jednou dokoukám.

A teď se opravdu nelekněte...


Netuším proč, ale na tuhle čmáranici jsem byla jakýmsi podivným způsobem hrdá. Už tehdy mi kresba připadala nepovedená a teď mi ta hrůza bije do očí víc a víc, ale stále na ni něco vidím. Sama to nechápu. Stínování je celkově strašné. A o těch vlasech... Odin ví, že bych na to mohla nadávat celé dny. Nikdy jsem neuměla kreslit, stínovat vlasy. Nikdy. Ale když tak vidím tady Constantina... asi přece jen dělám nějaké pokroky. Sice téměř mikroskopické, ale stále alespoň nějaké. Nejradši bych na ty vlasy hodila nějakou cenzuru. A některé ty stíny v obličeji jsou příliš... ostré, když to tak řeknu. Prostě nepovedené. Působí to skoro jako taková nedbalá skica.

A přesto všechno... Jednnou jsem přišla domů ze školy a viděla jsem jak na mě kreslený Constantine shlíží z poličky, kterou mám hned nad stolem. Jen se tam tak líně uvelebil v rámečku. Rodiče byli odjakživa zaslepení, když šlo o mé kresby nebo psaní. Vždycky se tím chlubili, kde mohli a neustále jsem musela odrazovat jejich pochvaly. Často mi to zvýšilo sebevědomí, jindy jsem z toho měla menší záchvaty úzkosti, které jsem si nikdy nedokázala pořádně vysvětlit. Ale to, že mi tehdy jen tak potají zarámovali kresbu a hodili mi ji na poličku s pochvalným vzkazem... To mě překvapilo. Po dobu pár měsíců, jsem ho tam opravdu na poličce nechala. Návštěvy, rodina, přátelé... všichni, co nakoukli do mého pokoje Johna obdivovali. Dokonce i přítel ho ještě takhle zažil. Strašně se mu ta kresba líbila a byl trošku naštvaný, když jsem ji poté někdy sundala a schovala do skříně, kde obrázek upadl do zapomnění, jako spousta dalších.

Tak možná proto mám tuto constantinovskou čmáranici ráda. Možná to tehdy byla kresba, který výrazněji překonala ty minulé, tak to pro mě znamenalo maličký úspěch. Možná se mi líbily pochvaly lidí. Možná jsem si na kresbu jednoduše zvykla, když často byla mou jedinou společností. A možná, když jsem nevnímala ty hrůzné vlasy, tak se mi trochu zamlouvaly ty nedbalé a nepovedené stíny, co mohly chvílemi a pod správným světlem působit jako komiksové skicy. Netuším. Každopádně tahle nepovedená čmáranice, stejně jako mnoho dalších, je mou vstupenkou do pekla.

Momentálně jsem na tom s kreslením bledě. Spousta rozkreslených výkresů, které stejně nebudou dokresleny a dost možná skončí v koši. Doufám, že se toho bloku brzy zbavím a snad i budu schopná zarelaxovat u celodeního kreslení, kdy tu kresbu opravdu dokončím. Snad...

Také doufám, že vás můj Constantine a jeho... "vlasy" příliš nevyděsili - ostatně, všichni se klidně můžeme rituálně pomodlit za Constantinovy vlasy i moji duši, která za to skončí v pekle :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 VeJa VeJa | Web | 30. března 2018 v 16:36 | Reagovat

Ten Constantine vyzerá úžasne a nemusíš sa báť o jeho vlasy. Keby si na to neupozornila, ani nim nevenujem väčšej pozornosti. Každopádne, tvoje kreslenie 500/10. Nádhera.
Tvoj stav s rozkreslenými výkresmi poznám, sama mám rozpísaných veľa príbehov, ktoré niekedy nie a nie dokončiť...

2 alienee alienee | Web | 1. dubna 2018 v 10:05 | Reagovat

[1]: Nejspíš se pořád budu dívat na kresbu kriticky, ale taková slova mi stejně vždycky zkroutí koutky úst do úsměvu od ucha k uchu a pohladí po duši, takže děkuju mnohokrát! :3 Na ty vlasy jsem holt musela upozornit a zanadávat.. :D
Snad se obě z těch svých bloků dostaneme. Píšeš nádherně a nedopsat alespoň nějaký ten příběh by byla až moc velká škoda

3 K. K. K. K. | Web | 1. dubna 2018 v 12:19 | Reagovat

Jak se nelekněte? Jak se nelekněte?! Vždyť je to naprosto úžasné! :O Vážně obdivuju lidi, kteří umí takhle kreslit :)

(mimochodem, obrázek se mi v článku nezobrazuje, musela jsem si ho otevřít na nové kartě, ještě někomu to blbne? :/ )

4 alienee alienee | Web | 1. dubna 2018 v 12:50 | Reagovat

[3]: Děkuju děkuju děkuju :o Ale teď vážně... koukni ještě jednou na ty vlasy a jakákoliv "úžasnost" vezme nohy na ramena :D

Mě se obrázek zobrazuje normálně, ale jestli je s ním nějaký problém, pokusím se ho tady vložit znovu, pokud to pomůže. Ale třeba tím jen osud dává druhou šanci čtenářům, aby mohli uniknout před Constantinovými vlasy :D

5 V3ronika♥ V3ronika♥ | Web | 3. dubna 2018 v 20:01 | Reagovat

páni, seš šikula ;)

6 Keiji Keiji | Web | 4. dubna 2018 v 8:21 | Reagovat

Taaak dlouho jsem neviděla tvoji novou kresbu!!
Škoda, že není nová. Škoda, že je u tebe zas ten blokovací zmetek.
Ale to vůbec nevadí, možná je to ještě lepší, že jde o kresbu s příběhem!
Taky jsem určitou dobu měla vystavené na nástěnce své kresby, bezostyšně jsem si je tam připíchla sama. Čím déle tam byly, tím méně se mi líbily a tím vice chyb jsem na nic viděla, ale pravdou je, že na svých dílech vždycky hledáš ty věci, které se ti nepovedly. Je hrozně těžké podívat se na svůj výtvor a vidět jej jako celek, cizíma očima. Pořád máš v hlavě ten proces, každý tah, tam, kde jsi přitlačila hodně a tam, kde jsi udělala linku křivou, pamatuješ si to... kdežto druhý člověk to neví. Neviděl proces, má před sebou jen výsledek a přijde mu úžasné, jak jsi něco takového dokázala vytvořit.
A tak to je správné. Když se podíváš na výtvory, které se druhým povedly, také je obdivuješ a nevidíš na nic chyby, enbo alespoň ne tak zřetelně a ne tolik. A přitom ten autor se cítí stejně jako ty teď...
... je to nádhera.
Neupozorňuj na své chyby a nech se vychvalovat do oblak. Není to nic špatného, je to odměna za to, že sis s tím dala takovou práci, sklizené ovoce za ten strávený čas. Vlasy mi přijdou v pohodě, ten stín na tváři je trochu ostrý, ale stejně tak bys mohla říct, že je to záměrem, protože je v nějaké tmavé místnosti s ostrým světlem. Proč by ne? stín na košili by tomu odpovídal.
...je! To nádherna.
Prosím, kresli zase! Kresli víc!

7 alienee alienee | Web | 4. dubna 2018 v 20:57 | Reagovat

[5]:Děkuji :)

[6]: Aww Keiji. Asi to ode mě uslyšíš (přečteš) ještě několikrát v blízké době, ale... zatraceně jsi mi chyběla ^^
Máš pravdu, ale člověk stejně nikdy nepřestane hledat ty chyby na svých výtvorech. Opravdu by se někdy hodilo takové kukátko, přes které bychom se mohli na svá "díla" podívat z pohledu někoho jiného.
Schválně jsem se teď snažila najít fotku, podle které jsem kreslila, a opravdu je tam ten stín celkem ostrý, ale stejně... měla jsem to holt vystínovat lépe :D Nejspíš si ty kresby můžu kritizovat jak chci, ale ty to stejně ještě nějak obhájíš! Ani netušíš, jak moc mě to těší a hřeje u srdce, ale neboj se na mě hodit i nějakou drsnější konstruktivní kritiku, nebo radu, protože co je tohle oproti tvým výtvorům? Ta tvá kouzla na papíře! Nebo snad ta nejkrásnější černá magie, kterou hravě zvládáš v grafických programech! To je teprve nádhera.
Opět nevím jak poděkovat. Tvá slova bych si snad mohla vytisknout a nalepit na stěnu jako každodenní motivaci. Vždycky mě skvěle povzbudíš a nakopneš! :D
Snad až skončí ty masakry ve škole, pustím se do kreslení! :3

8 Rosie. Rosie. | Web | 5. dubna 2018 v 17:33 | Reagovat

No, to mě knihkupectví vydíralo ke koupi knih zrovna dneska. Normálně jsem jen šla kolem a najednou mě to tam vtáhlo a bum prásk, 5 knížek v tašce a o tisícovku chudší. :D Neuvěřitelné, absolutně nechápu, jak se to stalo prostě. :D A 3 knížky z toho jsou zrovna Jo Nesbo... Krev na sněhu a jeho pokračování, protože jsem tu knihu četla na tabletu a říkala jsem si že bych jí docela ráda měla v knihovně.. Poté 6. Harryho Holea, a 2 další knížky. :D Samozřejmě bych tam byla schopná nechat vše co mám, svou duši i orgány za knihy, které chci, ale musím se držet při zemi. :D

Hvězdný prach jsem kdysi viděla film a měla jsem z něj podivné pocity, takové jako že mi to úplně nesedlo, ale už si to moc nepamatuji ani. Bylo to hodně dávno.. :D Možná, že teď by to bylo jiné. :D Ale určitě moc děkuji za doporučení. Připisuji na seznam knih, které si chci přečíst. O:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama