Květen 2018

mixtape | may 2018

31. května 2018 v 20:25 | alienee |  alienee's mixtape
Letošní květen se určitě zařadí mezi mé nejhektičtější měsíce vůbec. Snad všechno, co mě květnem provázelo, ať už to byla nálada, atmosféra kolem, různé situace, zážitky... všechno do pár dní nečekaně vykmitlo do absolutního protipólu a než jsem se nadála, už to rychlostí světla spěchalo zpátky a pořád a pořád a pořád do kola. Šílená změť různorodých horských dráh. Cesta se přede mnou pokaždé rozdvojovala a roztrojovala a já nikdy netušila, jakou cestou se se mnou ten viklající a nepříliš důvěrný vozík, nezastavitelně řítící se vpřed, vydá a nebo jestli na rozcestí samovolně exploduje. Nějak jsem přežila a dojela do květnového finiše a už jen čekám, co přinese červen a zda se pokusí v čistém chaosu překonat květen.

Pokud bude o víkendu dost času, pokusím se možná povyprávět některé klidnější květnové body, které se mi z pochopitelných i naprosto nepochopitelných důvodů vryly do paměti. Momentálně bych se chtěla podělit alespoň o trochu hudby, která se rozhodně vyskytovala na mém playlistu v tomto měsíci.

horror | psycho & the birds

1. května 2018 v 14:14 | alienee |  alienee goes to the movies
Po jisté... měsíční neaktivitě už po několikáté vstávám z mrtvých a přicházím za vámi, tentokrát s dalšími hororovinkami.

Dnes tu máme dva horory, které nám z knižních předloh převedl na filmová plátna jeden velmi známý, nezapomenutelný pán. Herce nazýval dobytkem a stejně tak s nimi i zacházel, neměl zrovna v lásce ženy (až na tu jeho osudovou) a do hlavních rolí obsazoval inteligentní, krásné blondýnky, které ať už jako postavy ve filmu nebo jako herečky, pěkně potrápil. Jeho krátké povídky musely v 50. a 60. letech ovládat většinu amerických televizí.

A jakže se ten pán jmenuje? Alfred Hitchcock, The Master of Suspense. Z jeho mistrovských děl si dnes představíme dva nezapomenutelné horory, které se dost možná postaraly o noční můry našich babiček i rodičů.

Psycho (1960)