letím za létem

2. července 2018 v 11:53 | alienee |  wibbly wobbly...
Přestože jsem pořád žvanila o tom, jak brzo letos dorazilo léto, tak jsem pořád neměla pocit, že dorazilo ke mně. Viděla jsem ho kolem sebe. Bylo ve stromech, v kvítí, v trávě, ve vzduchu. V lenivém spánku koček ve stínu i v jejich noční zdivočelosti. V úsměvech a v očích lidí i na jejich sluncem doruda spálenými rameny. Bylo u nás na venkově, kde lidé skotačili v bazénech a matky naháněly děti s opalovacími krémy. Bylo i ve městě, kde všichni někam s horkou hlavou spěchali, nadávali na horko a občas se zastavili na zmrzlinu a kde jste museli ve veřejné dopravě zahánět myšlenky na to, jak jsou všichni kolem vás spocení, a jestli vůbec přes otevřená okna jde do vozu nějaký kyslík. Léto bylo všude, když jste se rozhlédli kolem. Bylo tam, i když jste se dívali do země, v podobě zelené, místy spálené trávy, nebo rozpáleného betonu ve městě. Byla tam, i když jste vzhlédli vzhůru na jasně modrou oblohu bez mráčku, a museli jste hned mhouřit oči před jasným sluncem.

Bylo tam, bylo tady, bylo všude. Jen ještě nebylo ve mně.


Schovávala jsem se za neproniknutelnou bariéru, která obsahovala myšlenky na školu, strach ze známek, neustálou prokrastinaci, strach, že mi nevyjde brigáda, nechuť chodit spát tak brzo a vstávat ještě dřív. Místy byla bariéra zpevněna náhlou úzkostí, sebeobviňováním, pocity nejistoty a toho, že zklamu jako vždy. A přes bariéru si ještě vedl svou propletenou cestičku ostnatý drát, který se namotával hustěji a hustěji, s každým dnem, kdy jsem si stoupla na váhu a místo toho, aby mi váha ukázala chtěné vyšší číslo, vždy to kleslo o nějaké čísílko nebo dvě dolů, do hodnot, ze kterých by se doktorka asi zbláznila.

Ale... pomalu se snažím nechat to všechno za sebou. Nikdy to nepůjde úplně hodit za hlavu, špatné pocity a silné výkyvy melancholie tu budou vždy. Fakt, že musím přibrat před další brzkou návštěvou doktorky, ten tu taky bude vždy. Strach ze zklamání a toho, že nikdy nebudu dost dobrá, mě nadále bude doprovázet po mých cestách. Ale rozhodně se budu snažit tohle všechno na chvíli zatlačit pryč, do zapomenutých a zaprášených koutků mysli, kde na sebe ty myšlenky nebudou nadbytečně upozorňovat. A když vykouknou zpoza rohu a upomenou na svou existenci... co už. Třeba naberu dostatek energie a sil k tomu, abych se tím nenachala hned tak zlomit.

Celý červenec jsem se často snažila přemýšlet nad tím, co všechno chci za tohle léto podniknout, co chci zvládnout, alespoň pro okamžik duševního klidu. Ve špatných chvílích mě to drží nad vodou, ve světlých okamžicích mi to dodává víc energie a optimismu.

Musím se vám svěřit s tím, že mám celkem ráda seznamy. Což už jste vlastně nejspíš poznali. Většinou ty seznamy ve finále naprosto zanedbám a nesplním, nebo zapomenu a ani je nedokončím. Ale stejně mi v ten moment, kdy je sepisuju, připadá, jako bych si to v hlavě srovnávala a na okamžik tam mám opravdu křehký pořádek, než se to zase všechno sesype a upadne do naprostého chaosu. A nyní vám tedy představuji seznam, který občas zažene chaos v mé hlavě do Pandořiny skříňky a nastolí mi mezi mozkovými závity klid a pořádek. Seznam, který částečně definuje, jak si chci formovat tohle léto.

Chtěla bych...

Strávit krásné chvilky s přítelem
○ pozorovat západy slunce
○ dlouhé hodiny líného povalování se v posteli
○ shlédnout společně nějaký seriál
○ zajít do kina
○ vyrazit na menší společný výlet
○ zajít si na piknik
○ konečně ho dokopat k tomu, aby vyzkoušel sushi


... a stejně tak i s přáteli
○ stanovat a opékat u táboráku
○ jet na výlet
○ zajít někam k vodě
○ vyvést pořádnou blbost
○ přespávání
○ filmové maratony a nacpávání se zmrzlinou
○ často si jen ten vyrazit na kafe
○ obejít antikvariáty


Přečíst tolik knížek, kolik jen stihnu
○ přečíst něco, co mi už dlouho leží nečtené v knihovničce
○ znovu přečíst knižní sérii, kterou už jsem jednou četla
○ přečíst hororovou knížku
○ číst komiksovou sérii
○ přečíst si něco z klasiky a ideálně do povinné četby


Být kreativní
○ kreslit
○ naučit se malovat
○ zprovoznit psací stroj
○ naučit se fotit s novým foťákem
○ navrhnout si pár nápadů na tetování


Občas prosedět večer u filmů a seriálů
○ podívat se znovu na Teen Wolf
○ zkouknout znovu ty nejnostalgičtější epizody Supernatural
○ dokoukat nějaký seriál, který jsem dlouho neviděla
○ dívat se na staré filmy
○ shlédnout pár povedených hororů


A pár věcí, které jsem líná někam zařadit
○ brigádničit
○ občas zajet na kolo
○ chodit víc na akce
○ naučit se sem tam zahodit stydlivost a rozum a prostě se odvázat
○ přestat se bát tančit
○ seznámit se s novými lidmi a bojovat proti introverzi
○ podniknout nostalgické výpravy se starými přáteli
○ užít si koncert, aniž bych tam celou dobu jen stála jako prkno
○ obarvit si vlasy na růžovo
○ častěji přivádět lidi k úsměvu


Kdybych to tak měla shrnout, chci sebírat co nejvíce úsměvných okamžiků a zážitků. A hlavně chci být s lidmi, které mám ráda...

S přítelem, který už přes rok a půl colorizuje můj černobílý svět do těch nejkouzelnějších barev. Zbožňuju na něm všechno od jeho odhodlání, přes všechny jeho charakteristické mimiky až po to, jak si přeskládá hamburger od mekáče podle sebe.
A zbožňuju ho od chvíle, kdy jsme spolu tančili ve dvě ráno uprostřed tiché cesty naší tiché vesničky a zastavovali jsme pod každou pouliční lampou, abychom pozorovali sněhové vločky snášející se k zemi.

S Elis, se kterou jsme byly my dvě "mrtvačky" proti škole. Seděly jsme spolu, obě v černém, každá jednu fantasy nebo young adult knížku pod lavicí, o přestávkách jsme vymýšlely roztodivné teorie o našich spolužácích a nahrazovaly jsme učitele našimi oblíbenci ze seriálů a knížek (ředitelem školy byl Thor, Loki zase sexy uklízečka, literaturu nás vyučoval Sam Winchester, v chemii jsme podpalovali věci s Sherlockem, nebo čarovali s Magnusem Baneem a tak dále...). Naše přespávačky byly vždy plné anime a kvalitní hudby. A tehdy, jak nás mírně protivná prodavčka nechtěla pustit do kina na The VVitch, ale stejně jsme se tam dostaly!

Se Suze, která mě ve školce strašila mamuty (protože jsem měla panickou hrůzu z mamutů) a s trpaslíky. V první třídě jsme si ještě s naší třetí kamarádkou hrály neustále na mořské panny, anebo čarodějky W.I.T.C.H. V páté třídě jsme si založily partu, jejíž součástí jsme byly samozřejmě my, dvě naše další kamarádky a dva kamarádi a později jsme přidali ještě další dva kluky, aby to bylo vyrovnané... a trošku rozpárované (což předcházelo zkáze party). Byl to takový náš Scooby-gang. Nezapomenutelné časy. Třeba, jak jsme se snažili porazit útlý strom na stavbu bunkru kladíckem, protože sekeru jsme nenašly... Rozpad party nás dvě stejně nerozdělil a pokračovaly jsme v chození ven a pořádání každoročních halloweenských přespávaček, které málokdy opravdu vyšly na Halloween (většinou jsme to přesunuly až na léto).

S Cherry a Tequillou. Moje zlaté spolužačky. Všechny ty blbosti, co jsme za tyto dva roky stihly... pořád se mi zdá, že jich nebylo dost! Kolikrát jsme musely působit jako zatracení neandrtálci! A jak nám to vůbec nevadilo. Nepochopitlné výbuchy smíchu ve škole. Pašování alkoholu na školní výlet v prváku. Polehávání na trávě a pozorování toho krásného potetovaného chlápka, který skákal salta z šestnácti-metrového lanového centra za znění nejlepších punkových písniček. Běhání do zabijáckého chodiště po čtyřech pro další lok vodky. Nebo když jsme s Tequilou byly v kině na IT. Naše žranice v mekáči. To, jak se neustále bráníme a kryjeme si záda navzájem...

S Parasitte, kamarádkou od narození. Počet našich dobrodružství se od dětských let hodně zredukoval, ale ještě nevymizel! Tam venku na nás stále čeká spousta "záhad" a výletů do IKEA nebo bitev proti našim nepřátelům! A snad na nás čekají i nějaké nostalgické výpravy do let, kdy jsme na kopci vyvolávaly duchy nebo utíkaly před chupacabrou.

A snad i s dalšími lidmi - ať už se starými známými nebo novými lidmi v mém životě.

A chci si užívat každého okamžiku - ať už to zní jakkoliv naivně.

A chci tohle léto řádně dokumentovat - slovy i fotografiemi, abych vám po skončení letních prázdnin mohla předat své výsledky. Zároveň si postupně hodím tento seznam do menu vpravo a budu odškrtávat splněné, a pak to budu na konci léta komentovat, stejně jako se na konci roku vrátím k seznamu 13 wishes for 2018 s komentářem. Je to trošku jako expriment s mojí psychikou na překonávání mých strachů a zábran, akorát místo toho, abych si to zapisovala do deníčku, otravuju s tím na internetu. Heh.


Také si píšete nebo urovnáváte v hlavě seznam věcí, které za léto chcete splnit? Nebo to vše spíš necháváte volně plynout?

Než se zase vytratím, rozhodně bych vám chtěla popřát krásné prázdniny! Užívejte léta i toho zpropadeného sluníčka. Choďte načerpávat síly do přírody, vydejte se na menší výlety, travte čas s těmi, které máte nejraději, rozdávejte úsměvy, sbírejte krásné zážitky a vzpomínky! Mějte se prostě krásně ♥
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Rosie. Rosie. | Web | 2. července 2018 v 15:14 | Reagovat

Of course, I missed you! :D

Občas mi vážně připadá jako kdyby si mi kradla myšlenky z mého malého mozečku a vypisovala je za mě. Až teda na to, že máš problém s klesající váhou, já mám problém s narůstající a jsem z toho tak nešťastná.. :/ Pořád patřím do kategorie zdravé váhy, ale jen tak tak a chtěla bych prostě zhubnout. Nejsem tlustá, ale prostě jsem taková holka "krev a mlíko" a sama sobě se tak nelíbím.. :( Mám nízké sebevědomí a nějak bych chtěla se mít ráda, ale v sobě mám zakořeněno, že dokud se sama sobě nebudu líbit, tak se pravděpodobně nedokážu ani mít dost ráda nebo nevím... Ale bohužel miluju čokoládu a tak jsem posedlá sladkým a celkově žeru jako tank mi přijde. :D :D

Jinak moc se mi líbí tvé plány na léto, jen tu první položku už já sama plnit nemůžu, tohle bude po 3 rocích první léto, kdy jsem sama a bojím se trochu, jak moc jiný to bude.. Ale tak snad to nějak přežiju. :) Snažím se utvrdit v tom, že být sama je svým způsobem dar, protože se chci začít mít ráda, chci si srovnat všechno v hlavě a chci se tak nějak najít.. protože až zase někomu dám tu šanci aby si mě získal a přesvědčil mě o tom, že mu můžu věřit.. tak chci aby to bylo navždycky. Už chci jedině něco co vydrží, protože znova další rozchod už zažít nechci. :) Jen se bojím, že nakonec stejně budu sama, protože mám asi vysoké nároky od posledního vztahu.. :D

Ale říkám si! Holka my jsme si fakt podobný! :) Já se taky budu muset teď naučit probojovat se z mé introvertní povahy kvůli práci, kterou chci dělat. :D Zjistila jsem, že umím mluvit s pacienty co jsou na mě milý, protože si k nim najdu cestu snáz.. ale pak jsou tu lidi, kteří mě vydeptají v první minutě a dalších 20 - 30 minut s nimi mám pracovat a to už je pak že jen zadržuju slzy a nevím pořádně co dělat se sebou, natož s ním.. :D Jenže já prostě nemám v sobě takový to, "No pane, tak takhle by to nešlo, potřebuji od vás spolupráci nebo tohle opravdu nemůže mít účinek".. ne já sedím, koukám, mrkám a tiše kvákám, "tak bysme mohli zkusit ještě tohle, a nebo teda tohle." :D :D Potřebuji v sobě najít autoritu ! :)

Hele Vertigo už jsem si šoupla do seznamu na blogu - I'm going to watch! A v dohledné době se na to chystám zaútočit :D Tak pak určitě šoupnu zase recenzi na blog abych viděla jak si o tom pohovoříme.. :D Ale jelikož máme stejné pocity z Okna do dvora, tak možná budeme mít nakonec i z Kafkovo Proměny, ale třeba taky ne.. Třeba mi tam opravdu něco unikalo a ty objevíš co a pak mi řekneš, že jsem úplně na prdlačku chápavá.. :D Ale to víš, já na blogu píšu jak mi jazyk narostl.. jsem drzá a prostořeká a upřímná a tak jsem to možná trochu přehnala, alespoň podle ségry, která Kafku zbožňuje.. ale já jsem v tu chvíli psala, jak jsem to vnímala hned po dočtení... vyvolalo to ve mně vážně hodně pocitů a ty jsem prostě jen zapsala.. :D Ale pro někoho můžu být prostě nechápavá.. :D Tak mi pak musíš dát teda vědět s tím Kafkou! O:) Máš to za chvilku.. bez obrázků je to asi 60 stránek.. s obrázkama 90 :) .. ale upřímně i ty ilustrace mě rozčilovali, nelíbili se mi.. měla jsem své představy a prostě ne! :D Ilustrace už nechci! :D

No ale jinak přeji ti také krásné léto! Hodně knižních, seriálových a filmových zážitků s lidmi, které máš ráda (myslím samozřejmě - Sama a Deana Winchestra a knižní postavy.. protože rod lidí se jim nevyrovná, logicky! - až na zamilovanost teda no, ale tu já bohužel neprožívám, tak mi jí vynahradí přes léto Jo Nesbo a další... do kterých se zamilovávám dnes a denně na řádkách knih) <3 ! :D A doufám, že se mi budeš tady přes léto taky občas ukazovat! :D :P

2 Rosie. Rosie. | Web | 4. července 2018 v 22:16 | Reagovat

Ahhhhhhhhhhhhhgrrrhgggggg.... -> emoce!

http://vulnerable-heart.blog.cz/1807/alfred-hitchcock-zavrat-1958

3 alienee alienee | Web | 6. července 2018 v 10:56 | Reagovat

[1]: Ani hubnutí ani přibírání asi není moc jednoduché... Se svou postavou nejsem vůbec spokojená a občas prostě jde vidět, že něco není v pořádku. Se sebevědomím to mám stejně, ale není snad nic těžšího, než najít aspoň kapku sebelásky :D

Tolik jiný to zase nebude, neboj :) Aspoň budeš mít spoustu času sama pro sebe, pro knížky, pro nové zážitky a hlavně pro to hledání sebevědomí, takže léto bude fajn, uvidíš :3 A vysoké nároky přece musí být! Určitě se objeví někdo, kdo je bude splňovat.

Naprosto tě chápu, kdykoliv kdy mluvím naprosto s kýmkoliv - s vrstevníkem, starším člověkem, nebo třeba i s dítětem - a ten někdo na mě jenom mírně vyjede, nebo z něj nemám dobrý pocit, tak už po celou dobu jen kuňkám, oči vykulené a zaslzené a vyhýbám se očnímu kontaktu :D

Pochybuju, že by tě někdo mohl pokládat za nechápavou. Prostě ti Kafka úplně nesedl a je jen dobře, že ses nenechala ovlivnit davem a napsala jsi, co si opravdu myslíš :D Přečtené by to mohlo být rychle, ale stejně netuším, kdy se k tomu dostanu podle nálady... Snad brzy, abychom to mohly ještě trochu rozebrat :D

Děkuji a krásné léto i tobě! Budu se snažit občas něco napsat a doufám, že stejně tak i ty <3 :D

4 Rosie. Rosie. | Web | 6. července 2018 v 18:55 | Reagovat

Heleď celkově chci hrozně moc zkouknout všechny filmy s Audrey. Miluju Šarádu a Čekej do tmy..! Ale právě jsem ještě neviděla tyhle její nejslavnější snímky, tak se na to těším. Joooo a totálně boží film je s ní ještě Jak ukrást Venuši! <3

Co se toho designu týče, tak jsem si prostě 3 hodinky hrála s photoshopem a tohle z toho vzniklo :D A říkala jsem si ty jo, co já si tam dám a pak jsem si říkala, prostě si tam švihnu Kristen, protože prostě chci! :D Mám jí totiž hrozně moc ráda! :) Ještě jsem přemýšlela že tam dám Avril, ale tu třeba zase příště. :D

Jak tak koukám na ty naše komentáře, tak si říkám, že napsat knihu by pro nás byla hračka i během jednoho večera. :D :D

Jina sledovat mě samozřejmě můžeš, to já budu ráda.. já tě taky sledovat budu, pokud zjistím, která jsi ty... ono mě tam bezmyšlenkovitě sleduje spousta lidí.. někdy podivínů, co mě žádají o ruku na základě jedné mé fotky.. :D :D

Jinak má poslední slova ! -> CHALLENGE ACCEPTED, bro! :D

5 megumi-sakamaki megumi-sakamaki | E-mail | Web | 6. července 2018 v 20:08 | Reagovat

Taky mám pocit jako by ke mně nedošlo

6 Keiji Keiji | Web | 11. července 2018 v 7:37 | Reagovat

To je boží článek!
Bylo mi z něho tak nějak hezky... a překvapivě, letně! :D Doufám, že na co nejvíce věcí dosáhneš. Takto sepsaná na mě nepůsobí tak nereálně, ale aby se to všechno stalo skutečností může být někdy docela fuška. Už dlouho bych si chtěla sepsat podobný seznam... přání sepsat si seznam je na mém pomyslném sepsaném seznamu.. :'D
Ale stejně věřím, že tohle léto se ti většina splní. Určitě. Moc bych chtěla, aby splnilo!
Teda až na ty růžové vlasy... :D Ten gif toho chlapa je dost odstrašující... :D
Možná bychom mohly obejít pár antikvariátů...? :)) (a spojit to s onou vyjížďkou na půjčeném kole?)

7 alienee alienee | Web | 19. července 2018 v 10:05 | Reagovat

[6]: Tak to jsem neskutečně ráda! Ani by mě nenapadlo, že bych v někom dokázala pár zmatenými slovy vyvolat "hezké" pocity... nebo vůbec nějaké :D Takže děkuju moc, tohle mě opravdu šíleně těší! :3
Ono se to zdá jako maličkosti a pitomosti, ale i to je občas těžké splnit, obzvlášť když to závisí na vlastním (ne)odhodláním a domluvou s druhými... :D Budu ti držet palce, ať si pomyslný seznam někdy sepíšeš na papír a ihned si budeš moct odškrtnout položku "sepsat seznam" :D
Mockrát a ještě víckrát děkuji :3 Taky doufám, že alespoň něco málo se povede :D Na co hledat nějaký strašně pěkný růžovovlasý gif, když přesně vím, že bych dopadla jako tady Samuel L. Jackson s paruku xD navíc po konzultaci s kadeřnicí to je asi nesplnitelný bod, protože moje vlasy jsou už tak mrtvé :/ snad aspoň nějaké melíry...
Určitě! :D Kdykoliv kdy budeš mít čas a bude se ti chtít, tak napiš a domluvíme se :) Akorát teď budu ještě pár dní na Coloursech a potom nejspíš odjíždíme do Německa... ale času bude dost :D Jen s těmi růžovými koly jsem narazila na menší problém... Ale to se snad vyřeší :)

8 Keiji Keiji | Web | 26. července 2018 v 20:21 | Reagovat

Vždyť ve mně často vyvoláváš hezké pocity, asi to neříkám dost často. :D
Jak sis vytvořila ten bezkomentářový seznam - ach jo, přesně takhle jsem ho chtěla taky, teď - až ho jednou (možná) konečně vypracuju - si budu připadat jako když to kopíruju. :D Ale moc ráda budu sledovat, jak přidáváš čárky četnosti a odškrtáváš splněné sny a přání. :)
Určitě si užij Německo, kdekoliv za hranicemi mám pocit, že svět působí svobodnější atmosférou... možná je to jen můj pocit. :) Každopádně se nám vrať! :D
Co je s růžovými koly?! :O

btw. hezký design! mramorově růžový! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama