Srpen 2018

mixtape | august 2018

31. srpna 2018 v 20:03 | alienee |  alienee's mixtape
Když už nic, alespoň k tomu mixtape jsem se dokopala. Přála bych si, aby se mi aspoň přes září povedlo zrekapitulovat léto do článku a napsat také o dovolené v Německu... ale co já vím, tak to s mými sliby na blogu nedopadá nejlíp :D

V srpnovém mixtape to bude trochu veselé, trochu energické a rebelující, trochu jako projížďka Impalou 67 s bratry Winchesterovými a na závěr dojde k rozloučení s létem.The Kooks - Four Leaf Clover

Za chytlavost a za to, jak mě dokázala rozveselit.

Jo Nesbø | Lovci hlav

27. srpna 2018 v 11:05 | alienee |  books
Aneb nejen moje první nesbovka...

autor: Jo Nesbo
název: Lovci Hlav (Hodejegerne)
žánr: detektivní, thriller
vydání: 2008 (ČR 2011)
počet stran: 265
zfilmováno: ano (2011)

Roger Brown vede velmi nákladný životní styl, na který mu rozhodně nestačí jeho plat nejlepšího lovce hlav v Norsku. Miluje svou krásnou ženu a chce jí dát všechno na světě, například i její vlastní galerii, ale nechce jí dát to jediné, po čem jeho žena touží nejvíc - dítě. Roger si tedy přivydělává kráděžemi uměleckých děl. Usměje se na něj štěstí, které by mohlo vyřešit veškeré jeho potíže s penězi - seznamuje se s Clasem Grevem, který je perfektním kandidátem na vysokou pozici ve firmě a navíc vlastní Rubensův obraz. Roger tedy potřebuje ulovit jeho hlavu i jeho obraz. V Clasově bytě však nachází něco, co by radši nikdy nenašel. Spustí se nečekaný sled událostí a začíná hon na hlavu Rogera Browna.

Stephen King | Lunapark

3. srpna 2018 v 0:29 | alienee |  books
autor: Stephen King
název: Lunapark (Joyland)
žánr: horor, thriller
vydání: 2013
počet stran: 208
zfilmováno: ne

Devin Jones je naprosto obyčejný kluk. Vysokoškolák, který se snaží osamostatnit a pomocí brigád si vdělávat na studium i živobytí, ve volném čase čte Pána Prstenů nebo poslouchá The Doors a také trpí nevyhnutelnou nemocí, jež postihne každého mladého člověka - zlomené srdce. Na léto si našel brigádu v Lunaparku. Poznává světské ze světských, učí ovládat atrakce, dorozumívat se lunaparským argotem a nejednou se stává hrdinou lunaparku.

Každý podnik, prodávající zábavu, však má svou temnou historii. U Lunaparku se jedná o Dům hrůzy, v němž byla před pár lety zabita mladá dívka a dodnes někteří zaměstanci Lunaparku vídají jejího ducha. A Devin, jakožto správný mladík, touží po dobrodružství, po trošičce vzrušení, po své vlastní cestě k Hoře Osudu. Jeho Horou Osudu je rozluštit vraždu. K tomu se mu dostane pomoci nejen od jeho přátel, ale také od velmi nemocného chlapce Mikea.

"When it comes to the past, everyone writes fiction"